| pupsikrodikuta a întrebat:

Ce tratament se poate de facut pentru cresterea unghiilor?

3 răspunsuri:
| princessmary a răspuns:

Eu iti recomand in fiecare seara sa ti le ungi cu alei de ricin acestea iti vor creste repede si ti s vor intarii dupa 2 luni la acest tratament nu va mai trebui sa il folosesti si iti vor creste ele asa simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un truc pentru unghiile casante si care se exfoliaza usor: aplica un strat de lac transparent si tine mainile apoi intr-un bol cu apa rece. Abia apoi aplica stratul normal de oja. Unghiile nu se vor mai rupe atat de usor.

Foloseste regulat cremele nutritive! Unghiile noastre sunt supuse zilnic unor traume mai mici su mai mari: fie ca le folosim pe post de deschizator pentru dozele de suc, fie ca ni le roadem cand suntem nervoasa fie ca este vorba de actiunea nociva a unor substante precum acetona sau detergentii puternici. Astfel, nu ajunge doar tratamentul local, de urgenta, ci este nevoie de un tratament complex, care sa fie constant in timp si sa ne protejeze. O astfel de actiune au cremele puternic hidratante, pentru maini si unghii. Aveti grija atunci cand cumparati crema de maini, sa fie specificat ca se poate folosi sic si tratament pentru unghii.

Un tratament foarte bun il constituie cremele pe baza de parafina, care se aplica in strat gros pe maini si in jurul unghiei iar apoi se acopera mainile cu manusi de bumbac si se lasa produsul sa actioneze 30 de minute sau chiar peste noapte.

O alta solutie buna o reprezinta diversele uleiuri speciale pentru unghii, cum ar fi cel pe baza de arnica, care intareste unghiile si le reda stralucirea. Urmareste cremele pe baza de ingrediente naturale: glicerina, aloe vera, miere, ulei de masline sau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o solutie de la avon pentru cresterea unghiilor. Sunt foarte multumita de ea. Se numeste Avon Nail Experts grow potion. Cauta pe net. costa 12 ron. in 10 zile iti cresc unghiilewinking E in brosura avon. :*