| oxxy05 a întrebat:

Imi puteti recomanda produse naturiste pentru accelerarea cresterii parului? Am folosit ulei de ricin dar nu prea mi s-a parut ca a dat rezultate si e fff lipicios sad. Astept recomandarile voastre. O seara frumoasa! :*

Răspuns Câştigător
| Ballet a răspuns:

In general, totul tine de vitamine. Poti incerca si cu ulei de masline. Poti lua vitamina C si sa mananci multe produse sanatoase, si spalarea pe cap mai des ajuta. Uita-te la tutorialul asta, poate te ajuta:
http://www.youtube.com/watch?v=VmII3vDnyq0

| oxxy05 explică (pentru Ballet):

Merci! :*
Ps: Ma spal o data la 2 zile pe cap I don't want to see sad

5 răspunsuri:
| macgyver a răspuns:

Pe site-ul de

| macgyver a răspuns:

Pe site-ul de forever-aloe-vera.eu produse naturiste, poti gasi ceea ce cauti. Trebuie doar sa faci o cautare printre produse, si vei gasi ceea ce cauti. Nici pretul nu este piperat, asa cum ai putea crede.

| Tibilw a răspuns:

Din cate spun oamenii de stiinta, cresterea parului nu poate fi accelerata (de aceea probabil produsele pe care femeile le folosesc in scopul asta nu prea dau roade), mai repede ar trebui sa ai in vedere scopul de a-ti imbunatatii "calitatea" parului facandu-l mai puternic; atat timp cat poti evita/reduce folosirea produselor chimice si consuma cat mai multe chestii "sanatoase" (sau bogate in vitaminele A, B'6, C si E cel putin) aspectul parului se va imbunatati, si macar va inceta sa mai cada. happy

| oxxy05 explică (pentru Tibilw):

Nu folosesc produce chimice, doar placa de par. Uite, de exemplu am o colega care a fost tunsa anul trecut pana la umeri, eu aveam parul mai jos cu vreo 4 degete de umeri arunci si ea are acum parul mai lung decat al meu, iar eu il am la fel straight face si nu il ingrijeste intr-un mod deosebit, face baie o data la 4 zile si cam atat. Adevarul e ca nu foloseste nici placa de par foarte des, cam o data pe luna. Am cumparat tot felul de masti pentru par, sampoane si balsamuri din ulei de masline insa am renuntat pentru ca erau destul de scumpe si nu imi permiteam sa cumpar in fiecare luna. Acum folosesc produse de la Kallos pentru hidratare sa nu mi se mai usuce de la placa si un ser de la Gerovital tot pentru hidratare si termoprotector care este foarte bun. Insa de crescut, nici vorba sad