| Syrten a întrebat:

Buna TPU!
Imi puteti spune un site de incaltaminte unde marimile corespund? Doresc sa iau o pereche de incaltaminte cadou cuiva dar stiu doar cat poarta si as vrea un site unde daca port 40 sa iau 40 si sa fie ok.
Multumesc!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca faci incaltaminte la comanda, atunci ti se iau 3 marimi la picior: lungimea, latimea, inaltimea.
Daca-ti cumperi pantofi fabricate la serie, atunci doar o singura marime se urmareste; lungimea, iar restul "nu conteaza".
Din acest motiv, daca-ti cumperi 3 modele de pantofi "40", atunci pe fiecare le vei percepe diferit.
Cel mai sigur este: sa PROBEZI inainte sa platesti!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Incearca pe siteul depurtat, acolo gasesti toate modelele si marimile, vrei pantofi de dama sau barbatesti, intrucit ai spus marimea 40.

| Violleta2022 a răspuns:

In ziua de azi nu recomand sa cumperi incaltaminte si imbarcaminte online, ca nu se potrivesc masurile si risti sa cumperi ce nu trebuie.
Incaltamintea are mai multe marimi si daca persoana respectiva are piciorul lat, la unele modele de incaltari trebuei s aia 1 numar mai mare, la altele sa iau masura corecta, fiindca pot veni cu 4 feluri de latimi pentru 1 singura masura, ceea ce-i permite sa aleaga ce i se potriveste.

| Violleta2022 a răspuns:

SPAM de la Cehi!

Nu-i o companie romaneasca si dupa ce trage teapa nu-i poti actiona in judecata.

https://www.tipli.ro/conditii

| sweetys a răspuns:

Nu site-ul e de vina, ci firma producatoare, asa ca poti comanda de oriunde. Eu am luat de pe acelasi site doar ca de la firme diferite. Si doar la un produs mi-a corspuns marimea, celalat fiind mare. Ca sa nu mai zic de materiale. La fel, de la aceeasi firma, cel din panza, imi vine perfect, cel din piele ma strange. Mai bine mergi direct cu persoana si probează, sau ia de undeva de unde ai posibilitatea sa returnezi si sa iti inlocuiasca produsul.