| AngieSutru a întrebat:

Îmi puteți spune va rog cum se folosește o placa de îndreptat parul? Nu am mai folosit pana acum și de aceea nu prea știu. Adică puteți sa imi explicați pas cu pas?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E mai simplu sa te uiti pe Youtube. Vezi si tehnica si e mult mai util decat sa citesti niste sfaturi

| dannyel86 a răspuns:

Un tutorial orientativ. Mai aunt si altele.
https://www.youtube.com/watch?v=YNiG3iFCrKI

| Elena9328 a răspuns:

Bagi placa in priza. Are un buton on\off, vezi să fie on. O lași să se încălzească, vei observa când sa încălzit. Iei câte o șuviță de păr, sau chiar 2-3, nu prea groase. Iei placa in mana și întinzi parul de la rădăcina in jos.

| christall a răspuns:

Nu te-as sfatui sa folosesti. Eu mi-am distrus parul cu placa. Mi l-am ars si nu si-a revenit, chiar daca au trecut cativa ani.

| LARIqueen a răspuns:

1. Nu iti intinde niciodată parul cand îți este ud
2. Prinzi parul pe etape. Gen iti faci o cărare in mijlocul capului. Linia sa fie orizontala. Parul de sus il prinzi cu o clama, iar restul iei suvita cu suvita si incepi sa întinzi. Nu tii mult pe par ca nu cumva sa-l arzi. Dupa ce ai terminat cu partea de jos, desfaci pe cea de sus si incepi si cu ea. Si gata. Cel putin, asa fac eu. Baftă! (EU TE SFĂTUIESC SA NU O FOLOSESTI FOARTE DES, PT CA ITI VA DETERIORA PĂRUL)