| Sapphire a întrebat:

Foloseste cineva placa de indreptat parul Rowenta Respect?
Este buna?

18 răspunsuri:
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Da, eu am folosit acum ceva timp. Da, este o placa de indreptat parul foarte buna calitativ.
Insa, daca imi permiti sa-ti dau un sfat, nu ti-as recomanda indreptarea/ ondularea parului deoarece odata cu trecerea timpului parul se va degrada.
Ai grija de parul tau, pentru ca mai tarziu sa nu regreti.
Stii cum e: "rau cu rau, dar mai rau fara rau!"happy

| alexaalexandra a răspuns:

De fapt, nicio placa de par nu e buna indiferent ca e "de firma" pentru ca strica parul, subtiaza firul de par si in curand o sa-ti cadatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Philips si ma inteleg bine cu ea. Indicat este sa nu il indrepti mai mult de o data pe saptamana. Eu folosesc si ulei, crema pentru expunere la caldura. Sunt atenta, nu exagerez si n-am avut problema pana acum.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este foarte buna si protejeaza parul, are setari pentru parul deteriorat. Andra spune ca a folosit-o acum ceva timp, dar cred ca vorbeste de alta placa Rowenta, asta este prea noua ca sa spui ca ai folosit-o acum ceva timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am cumparat-o chiar azi, si mi se pare buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mi-am cumparat chiar astazi aceasta placa, inca nu am folosit-o dar din cate m-am informat am vazut ca e mai putin daunatoare fata de altele. Oricum ramane sa o testez. Intr-adevar, cum spunea Alexandra ca nu sunt bune, ca iti strica parul la un moment dat, eu ma indrept de aproape 5 ani, ma vopsesc si ma indrept de fiecare data cand fac baie si daca folosesti o masca buna de par si inainte de placa, un ulei de protectie n-ai probleme cum nici eu nu am...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar este o placa destul de buna.Insa la ce placa ma duce pe mine gandul este Remington. Eu o am de 3 ani aproape si nu am nici o problema cu ea. Chiar imi place. O sa va dau un sfat. Daca aveti pe cineva in strainatate rugati-l/-o sa vi-o cumpere de acolo. Sunt mult mai bune si primesti cadouri la ele. De exemplu clame s. a. m. d. Sper ca am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu o folosesc, insa acum cateva zile mi-am indreptat parul cu o placa Remington si... poate mi se pare dar cred ca indreapta mai bine decat una Rowenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arderea parului difera de la o persoana la alta, la fel si eficienta placii. Totul depinde de structura firului. Atat si nimic mai mult. Degeaba la X a dat roade, ca oricum Y nu are aceeasi textura a firului si rezultatul final o sa fie diferit.
In principiu daca vrei, o poti lua. Daca folosesti tratamente si nu o utilizezi prea des, poti sa te declari multumita. Acum au tot aparut placi care protejeaza parul, asa ca daca e de ultima generatie, e buna. Restul depinde de tine cum iti ingrijesti podoaba capilara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, chiar astazi mi-am cumparat si eu.Am tot auzit pe la tv ca este chiar buna, mai ales ca are si optiune pentru par fragil, deteriorat, etc.Am dat aprox. 3 mil.pe ea, sper sa-si merite banii laughing. Pupici :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este foarte buna si iti usuca si parul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello, ii din ceramica straight face ii foarte buna, are prietena mea love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o placa foarte buna, are setari speciale pentru par fragil, uscat si sanatos care se regleaza cu temperaturi care nu ard parul. O am de aproximativ 3 luni si mi se pare ca e foarte buna. Nu mi-a cazut nici parul de la ea si nici nu mi s-a subtiat firul. O recomand, e buna.

Alte răspunsuri
| Ruxette_RuKs_1997 a răspuns:

Este foarte buna, eu o am de 1 an si ceva si o folosesc zilnic. Nu am parul ars deloc, si nici firele de par nu imi sunt despicate.

Alte răspunsuri