| MadyTza7 a întrebat:

Buna TPU...imi spuneti va rog care este cel mai eficient mod de a scapa de cosuri? dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| 重要人物 a răspuns:

CEA MAI SIMPLA METODA pentru combaterea cosurilor: in fiecare dimineata, seara si oricand intrii in casa (venind din oras, de afara, de la magazin...) spala-te cu apa si sapun pe fata. am incercat aceasta metoda si e FOARTE eficienta. intr-o saptamana vei vedea rezultatele.

e foarte bine ca nu mai foflosesti fondul de ten. deoarece unul dintre componentele din care este facut acesta este PLUMBUL. aplicand zilnic fond de ten pe fata, porii sunt acoperiti si pielea nu mai respira.astfel apar mai multe cosuri.

Sper ca ti-am fost de ajutor. succes in continuare. FUNDA? happy

Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Incearca mibazon.este o crema pe care o cumperi din farmacia veterinara.este pentru vaci sau ceva de genul asta.stiu ca o sa ti se para ciudat insa e foarte eficienta si ieftina(6, 5 lei). curata-ti fata si apoi aplica aceasta crema.incearca sa stai cat mai mult cu ea pe fata.vor aparea rezultate.chiar si eu o am pe fata acumlaughing.:*

| xFakeSmilex a răspuns:

Încearca cu plasturi pentru coșuri, chiar au efect imediat.

| Farmec a răspuns:

Prin calităţile sale, argila este un produs cosmetic natural de mare valoare, putând fi folosită cu succes în formulări cosmetice destinate tenurilor sensibile (alergice, seboreice, acneice, cuperozice, iritate şi ridate) şi în tratamente cosmetice naturiste, respectiv în prepararea unor măşti instant.Pentru obţinerea unor măşti cosmetice, pudra de argilă se poate amesteca cu diferite fructe, legume, iaurt, lapte, miere de albine, ulei de măsline, gălbenuş de ou etc., în funcţie de tipul de ten.

Se recomandă combinarea pudrei de argilă cu sucuri naturale cu efect astringent, obţinute din roşii, lămâi, castraveţi, caise, portocale, etc., pentru tenurile grase, respectiv cu ingrediente cu efect hidratant şi nutritiv: castraveţi, ţelină, lapte, miere, ulei de măsline, gălbenuş de ou pentru tenurile normale şi uscate.

Pentru tratarea acneei se realizează un amestec din pudră de argilă cu apă potabilă sau apă de pe tărâţe de grâu (nu se va folosi apă minerală), obţinându-se astfel o pastă consistentă, uşor de aplicat. Tratamentul se face în cure de câte 7 zile, după care se continuă de 2 ori pe săptămână până la vindecare. Poti sa incerci pudra de argila din gama ASLAVITAL MINERALACTIV http://farmec.ro/......ce-51.html

| Blueberry145 a răspuns:

Iti recomand amestecul care il folosesc si eu, nu te speria, nu iti usuca fata, amersteca miere cu suc de lamaie, pasta de dinti, putina crema hidratanta sau crema de fata si eu am pus si un gel pentru cosuuri poti adauga daca ai ceva creme sau geluri pentru cosuri sau picaturi de ochi pentru ca sunt bune la cosuri. daca nu ai nu e neaparat mierea lamaia si pasta de dinti sunt excelente. deci poti sa te dai cu crema hidrattanta pe fata dupa 2 ore dupa ce te-ai dat cu amestecul, trebuie sa lasi amestecul pe fata minim jumatate de ora si sa te speli doar cu apa nu si sapun sau altceva si trebuie sa lasi 2 ore inainte de a te da cu crema hidratanta... sper sa ajute pe mine m-a ajutat ft mult, scriemi daca te-a ajutat sau daca ai folosit.