| Andrellicious a întrebat:

Buna tpu.in mai am majoratul si nu stiu ce sa imi fac la par.Eu am parul rar, drept si de lungime medie.Ma gandeam la o impletitura dar o sa iasa ceva mic pentru ca nu am par mut,m-am gandit si la bucle dar nu-mi rezista, si a 3a varianta sa fie cumva tapat sus si prins in parti.Nu vreau sa-l mai indrept pentru ca e prea clasic..si oricum dupa 2-3 ore deja se va strica coafura pentru ca voi dansa in permanenta si transpir si foarte mult la cap.Dupa ma gandesc sa o rog pe verisoara mea sa-mi faca un spic ceva.Dar vreau ca la inceput sa apar cu o coafura draguta, care sa ma avantajeze. Sfaturi?

5 răspunsuri:
| MaraMărr a răspuns:

Ai putea sa iti faci waves si sa prinzi 2 codite din lateral la spate.Sau impletituri, nu conteaza ce lungime are parul. Poti sa iti faci o impletitura a bretonului care sa fie ca o diadema sau daca nu ai breton o suvita.Mai uitate si prin reviste...

| Kodokuna a răspuns:

Ai putea sa faci un coc in sus, si sa lasi vreo doua suvite in fata pe care sa le ondulezi. Mi se pare o coafura eleganta si de efect. La dans, cred ca ai putea sa-l desfaci, dar asta depinde de cum te simti tu bine.

| EuAli a răspuns:

Fa-ti o coafura gen coc, bob, ondulat, bucle.

| ioana21S a răspuns:

Buna...

http://www.google.ro/......tp?/search

Distractie placuta! (18 anisori frumosi) :)

| Uza a răspuns:

Nu iti face cocuri sau mai stiu eu ce pentru ca esti tanara si astea nu te avantajeaza.
Daca nu vrei parul drept cel mai frumos ar fi buclele pentru ca iti da acel aer tineresctongue acum...ramane la alegerea ta.
Sau sa iti lasi cateva suvite drepte si celelalte sa ti le faci bucle, se vede superhappy
La multi ani!tongue