| LoveBlind a întrebat:

Buna TPUhappy. In seara asta e ploaia de meteoriti/stelelove struck? La ce ora?laughingEu stiu ca, cand vezi o stea cazatoare iti pui o dorinta ...acum la "ploaia" de stele daca imi pun o dorinta se indeplinestehappy? FUNDAlove struck!

4 răspunsuri:
| Shatteredx a răspuns:

Această apropiere a Lunii de Pământ este cunoscută şi ca „fenomenul Superlunii": în noaptea de 5 spre 6 mai 2012 Luna fi cu 16 procente mai mare ca de obicei şi cu 30 de procente mai strălucitoare decât pe parcursul anului.

| zahy a răspuns:

Sunt multe zicale se zice cand cade o stea ca a murit un inger. ori cum dorinta este sa nu iti cada in cap. in caz ca se indeplineste ce iti doresti este un singur raspuns subcostientu, adica atunci cand ai pus dorinta ca ai vazut cum cade, erai sigur si iti doreai sase indeplineasca. acum e timpul sa stai toate noptile pe balcon sa vezi stele si sa iti doresti sa devi bogat si sa nu faci nimic o sa ramai cu dorintele.

| Bris a răspuns:

Da si daca o vezi pe zana maseluta parasutata pe cer cu siguranta nu o sa mai vinu dupa molarii tai laughing.