| EuDoarEu_4521 a întrebat:

In primul rand scuzati categoria, dar stiu ca aici se intra cel mai mult. In aceasta seara am vazut o stea cazatoare si mi-am pus o dorinta, dar un baiat nesimtit m-a facut sa spun dorinta si mi-a zis ca daca spui dorinta nu se mai indeplineste, insa bunica mea mi-a zis ca nu e adevarat ca se implineste, iar acum imi pare rau ca am zis-o si nu stiu ce sa cred crying Va rog din suflet sa nu ma mintiti si sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Totul e relativ pe lumea asta; asa ca si daca o spuneai si daca nu o spuneai, dorinta s-ar fi indeplinit sau nu! O dorinta nu se indeplineste ca vezi tu o stea cazatoare; ca sa se indeplineasca, ai nevoie sa lupti, sa muncesti, sa asudezi; poate asa se va implini! Iar daca ti-ai pus o dorinta de genul: "vreau sa fiu cu nu stiu ce baiat" atunci aici chiar nu depinde de steaua aceea cazatoare; Este una dintre multele superstitii fabricate de om, care in loc sa se increada in Dumnezeu, isi face mereu si mereu zei si iar zei!
Inca odata: dorinta nu depinde de o stea cazatoare, ci tot de noi sau de oamenii din jurul nostru! Ceea ce tine de suflet insa, tine implicit de Dumnezeu!

Răspuns utilizator avertizat
| alexanelly a răspuns:

laughing)))) Stele cazaatoatoare nu indeplinesc dorintzewinking din cate stiu eu.Cand e o ploaie de stele iti pui mai multewinking cand eram mai mica am facut asa dar crede-ma nu se intampla. pupici.

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Ingerasmotat nu ti-a zis psihologul ca nu e bine sa spulberi visele copiilor? de la 7 ani in jos? daca i-ai spus chestiile astea deja ai distrus-o dapoi si dorinta nu se indeplineste?! pai face apoplexie

| ingerasmotat a răspuns:

Cati ani ai? 5? Dorinte? Chiar crezi ca se va indeplini? E impsibil.
O ca era sa uit nici mos craciun si iepurasul de pasti nu exista si nici zana maseluta.

| Layla33 a răspuns:

Calmeaza-te! dorinta se implineste nu doar daca 'te rogi' la o stea cazatoare. Trebuie sa simti si sa crezi in dorinta aceea, sa crezi ca o sa se implineasca. si in plus se implineste si daca nu ti-ai fi pus-o cand ai vazut o stea cazatoare, nu zic ca nu e adevarat dar nu mai fii atat de stresata ca nu se implinteste pentru ca daca nu crezi asta atunci chiar nu se va mai implini. Daca crezi ca o sa se intample atunci asa o sa fie. sper ca m-ai inteles. SPER.

| Layla33 a răspuns:

Bine a zis "answer" foarte bine zis! dar putini, foarte putini oameni inteleg asta din pacate.

| NoName_9128 a răspuns:

Astea sunt doar superstitii.Nu mai crede il lucruri de genu`.

| Irinaaiden a răspuns:

Frateeeeeeeeeeeee.ce stupid.mi e mila de tine