| anonim_4396 a întrebat:

batting eyelashes in special fetelorhee hee vreau si eu niste masti pentru indesirea parului big grin dar nu vreau copy-paste de pe net big grin ceva ce v-a ajutat pe voi. sau niste pastile ( fara revalid) ca nu m-au ajutat laughing eu am parul rar si firul subtire :-s stiu ca nu se va indesi 'wow' macar sa am volum cat de cat si se ingroase putintel firul de par love struck multuuuu...dau fundita love struck

Răspuns Câştigător
| Meowww a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema: imi cadea ingrozitor de mult. Dar acum nu imi mai cade. Am folosit un tratament de la Gerovital Plant. https://www.google.ro/......https?/url
Si apoi am folosit un sampon tot Gerovital Plant anti-caderea parului. https://www.google.ro/......https?/url
Si ma mai spalam cu unu de la Yves Rocher pentru volum. Pentru mine au fost eficiente. Incearca si tu, dar depinde de parul tau. Cred.;))

| Meowww a răspuns (pentru Meowww):

ACum nu imi cade parul normal. Si am gasit tratamentul in farmacia Plafar, si samponul nu stiu.

| euu0 a răspuns (pentru Meowww):

Link-ul care mi l-ai dat nu merge..iti multumesc oricum happy

| Meowww a răspuns (pentru euu0):

Poate asta merge:

http://img.garbo.ro/images/article_pictures/back/kid%20cadere%20par.jpg

Eu nu am incercat si sprayul, doar fiolele si samponul. Sper sa mearga linkul.

| euu0 a răspuns (pentru Meowww):

Mergebatting eyelashes si cat costa fiolele?love struck ma duc si eu fuga fuga sa-mi iauhee hee

| Meowww a răspuns (pentru Meowww):

Sau mai este un tratament de la gerovital plant care arata ca ala doar ca in loc de imaginea cu verde e una cu mov si pe cutie scrie kit pentru regenerarea parului sau ceva de genu si mie de la asta mi s-a indesit parul, mi-a crescut mai mult.

| Meowww a răspuns (pentru euu0):

In jur de 60 de lei. sunt cam scumpe pentru ca sunt din plante si nu dauneaza, si intro cutie mare sunt zece cutiute a cate 2 fiole pe care trebuie sa le amesteci pana se face o crema, adica in cateva secunde.

| Meowww a răspuns (pentru Meowww):

Si trebuie sa stai 10 min cu crema aia in cap, apoi te speli pe cap.

| euu0 a răspuns (pentru Meowww):

Si de cate ori pe saptamana trebuie sa fac acea 'crema'? multu ' love struck

| Meowww a răspuns (pentru euu0):

Pe cutie scrie de doua ori, dar eu m-am spalat odata, pentru ca imi era lene sa stau cu aia in cap laughing. Si se face usor: Intr-un paharut torni o fiola, apoi pe a doua, si se face crema. Tu trebuie doar sa mai amesteci un pic. Merci mult pentru funda! :X Baga-ma la prieteni si zi-mi peste ceva timp daca da rezultate.

| euu0 a răspuns (pentru Meowww):

Ok..iti trimit cerere imediatbatting eyelashes eu iti multumesc tie :*

| Meowww a răspuns (pentru euu0):

Cu placere :*

17 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E foarte greu ce vrei tu... daca ai avut mereu parul rar si subtire niciun tratament minune nu ti-l va indesi, e imposibil.De ex o prietena de-a mea aproape a chelit dupa nastere, i-a cazut foarte mult par si a folosit lotiunea aceea de la gerovital cu petrol si sampoane de regenerare a parului si s-a regenerat la loc.
Chestia e ca parul creste dintr-un folicul, iar atunci cand cade firul de par el se poate regenera tot din acel folicul, dar nu poti creea altii cu niciun fel de tratament...Nu stiu daca ai inteles, nu prea ma pricep sa explic happy

| euu0 a răspuns (pentru Bondarel99):

Ba da am inteles perfect...si stiam si eu daca am parul rar din nastere nu se v-a indesihee hee al meu nu a fost rar mereu..eu l-am filat mult ( caam fost idioata big grin ) plus cu placa zilnic oh go on (acum ma fac de 2 ori maxim pe saptamana) si ma fac creponata ca-i rar si asa am si volum si nici nu mi se ingrasa ca si cum l-as avea drept :-s) iti multumesc pentru sfat happy sper sa gasesc ceva sa am si eu parul mai 'normal' laughing

| ktlina a răspuns:

Buna! happy Nu prea stiu ce sa-ti recomand pentru indesire dar stiu ce sa-ti recomand pentru volum.In sampon pun putin bicarbonat de sodiu si crede-ma ca face minuni. Este mult mai stralucitor si plin de volum, plus ca am scapat aproape definitiv de firele despicate.Bicarbonatul de sodiu poti sa-l gasesti la magazinele alimentare sau la farmacie. Funda?

| euu0 a răspuns (pentru ktlina):

C-am cat sa pun intr-un sampon de 250 ml? sigur nu dauneaza parului? n-as vrea sa ma trezesc fara el ( si asa mai am putin) laughing

| ktlina a răspuns (pentru euu0):

Nu nu dauneaza eu am auzit asta de la o stilista care tot apare pe la tv si chiar merge! pai vreo 30-40g

| euu0 a răspuns (pentru ktlina):

Ok. multumesc