| okays a întrebat:

fetelor! Am parul foarte rar si as vrea sa gasesc o solutie pentru a mi-l indesi. Voi ce folositi si ce functioneaza pe parul vostru? Tin sa mentionez ca am firul de par foarte subtire si imi cade multicel. Va pup.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-au crescut multe fire noi dupa ce am folosit revalid fiole. Sunt mai scumpe dar sunt eficiente.

http://cdn.allshops.ro/......890393.jpg

De cat timp iti cade parul? Ai schimbat ceva inrutina ingrijirii lui? Sampoane/produse de fixare / folosesti placa sau ondulator / te vopsesti?

| okays explică (pentru anonim_4396):

Parul imi cade de cand ma stiu. Am inceput sa folosesc de la gerovital un sampon anti-cadere. Nu folosesc placa/ondulator si nici nu ma vopsesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru okays):

Deja cred ca ar fi cazul sa se faca o campanie impotriva acestui sampon. laughing L-am ajut si eu vreo 5 luni de zile si-mi cadea parul atat de rau incat pe scaunul negru de la scoala se vedeau numai fire blonde. Iar in ultimul timp multe persoane care spuneau ca le cade parul si cand le-am intrebat ce folosesc au zis ca folosesc dracia asta.

Ia-ti alt sampon, de exemplu yves rocher pentru par blond este foarte bland cu parul si asta pe care-l ai foloseste-l pe post de gel de dus pentru caderea parului habar nu am. laughing

| xjkl a răspuns:

Eu am folosit ulei de ricin.

| okays explică (pentru xjkl):

De cate ori pe saptamana te dadeai si cum procedai?

| xjkl a răspuns (pentru okays):

Eu foloseam pentru creștere, dar s-a facut și des de la el. Foloseam ulei o dată pe săptămână, mă dădeam la rădăcina firului de păr, lăsam să acționeze 30 de minute după care mă spălam normal.