| miriam18 a întrebat:

Buna TPU in urma cu 4 luni am inceput sa slabesc mancand o data pe zi si am slabit 10 kilograme problema este ca nu mai ma pot lasa si slabesc si in continuare parca a devenit o obsesie partea proasta e ca luna aceasta nu mia mai venit ciclul ce sa fac?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Era normal sa te imbolnavesti dupa o asemenea dieta. Infometarea duce la distrugerea progresiva a organismului. faptul ca nu ai menstruatie este foaret grav si impune consultatie endocrinologica urgenta. de asemenea, ai nevoie de un nutritionist sa te invete sa mananci din nou 9este extrem de greu, o sa dureze ani de zile) si de tratament psihiatric (asta poate dura toata viata). Cu putin noroc, vei reusi sa-ti recapeti menstruatiile si chiar capacitatea de a manca si vei putea duce o viata cvasi-normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vezi cand te oi reapuca sa mananci cat de cat serios ce tare va fi

| oBuburuză a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, baga in tine mananca tot ce iti place!