| Monyyyyy a întrebat:

Hey,salut,este o întrebare pentru fete mai mult sau stiu eu ceva doctori eventual.Am slăbit in 3 luni sau 4 cred ca, 20 de kilograme și as mai vrea sa slăbesc dar faza e ca ma simt tare ciudat.Ma doare capul mereu,nu exista zi care sa nu ma doară.Este ciudat faptul ca a inceput toată chestia asta acum o luna,când eu am slăbit de mult acele kilograme,nu cred ca ar fi de la stresul cu facultatea. Când am avut ciclul menstrual luna asta,mi-a fost așa de rau de credeam ca Mor,zici ca eram gravida ????( ceea ce nu e adev) ma durea capul, imi era rau, mi se părea ca voi vărsa. Oare după atâta vreme poate sa simta organismul acea slăbire brusca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand doare capul trebuie sa consumi apa, pe mine ma doare de cand eram mic si analizele imi ies bine. Am observat pe timp de noapte nu ma doare deloc doar ziua, inseamna ca nu suport lumina solara detest caldura.

| darrio2007 a răspuns:

De la regimul pe care il tii. Nu e usor sa slabesti atatea kilograme in 3 luni, sau 4, dupa cum spui. Cred ca te-ai cam infometat. O dai in anemie.

| Catrice a răspuns:

Tu mergi si-ti da analize că la atâtea kile precis ai dereglat ceva.
Poate de anemie, poate tensiune, poate fi orice.

| Vântulalb a răspuns:

20 de kg in 3-4 luni?
Organismul tau este slabit peste puteri. De ce te miri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este tocmai bine pentru organism sa slabesti brusc, asta poate duce la anemie si mai multe...
Cred ca ai nevoie de niste vitamine, dar îi poti spune medicului de familie, el va sti daca aceste stari sunt de la faptul ca ai slabit brusc sau nu.

| al0o0o0 a răspuns:

Noi vedem chestia asta cu slabitul si ingrasatul mult mai superficial decat ar trebui.Inainte sa slabesti trebuie sa tii cont de anumite lucruri.Nu sunt doctor sa-ti explic exact ce si cum, dar cel mai bine inainte de o astfel de schimbare trebuia sa te consulti cu o persoana specializata.Clar nu e de bine ce ti se intampla si clar ai nevoie de ajutor medical cat mai curand.

| AlexGogan50 a răspuns:

Păi te doare capul dacă slăbești... Și dacă nu ai scurgeri vaginale s-ar putea să fii gravidă. Dacă nu ai avut relații intime cu nimeni atunci poate că pentru ca ai avut ciclu și te mai durea și capul de aia te simteai rău, când ai timp liber (am înțeles că eşti la facultate) ar fi bine sa mergi la un medic de familie să îți facă o consultare iar mai apoi Îți va spune ce să faci.