| LoverMusic a întrebat:

Inca de anul trecut mi-am lasat parul sa creasca pentru a-l putea da pe spate. Iar acum am inceput sa-l dau cu fixativ, dar ar trebui sa ma spal in fiecare zi pe cap. Pana acum ma spalam o data la 2 zile, pentru ca dupa vreo 2-3 zile incepea sa se ingrase. Nu am folosit pana acum fixativ, gel sau ceara.

E ok sa il spal in fiecare seara, dupa care sa il dau cu fixativ?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| uwu7 a răspuns:

Este recomandat sa eviti sa folosesti obiecte de styling. Fixativul este folosit pentru volum si coafat, dar banuiesc ca nu te duci zilnic la nunta pentru a-l folosi. Daca iti indrepti parul nu ai nevoie de fixativ. Dar exista alternative, sampon pentru par rebel sau drept. Bafta;*

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atentie! Fixativul, gelul de par si ceara folosite zilnic duc la caderea parului!
Produsele mentionate mai sus se folosesc ocazional, nu zilnic.
Evita sa le mai folosesti si nu vei avea nevoie sa-ti mai speli zilnic parul.

| danaieladaniela a răspuns:

Nu mai folosi fixativ iti strica parul iti recomand sa folosesti o ceara

| dbigiu84 a răspuns:

Fixativul nu este necesar. Poti folosi un sampon special pentru acest sens.