| Prunache_Karina_1998 a întrebat:

Întrebarea mea este: oja semipermanenta o cumpar de pe net si imi dau cu ea direct pe unghie, iar când ma plictisesc o sterg cu acetona oricând? Dau funda

2 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Oja semipermanenta se pune cu lampa UV.Ca sa o dai jos trebuie sa tii discheta imbibata in acetona vreo jumatate de ora si apoi sa pilesti suprafata unghiei. Daca nu te pricepi mai bine mergi la salon, altfel risti sa-ti distrugi unghiile.

| EllieShan a răspuns:

Buna scumpa! Oja permanenta de obicei tine între 4 luni pe unghie. Nu poate fi ștearsă cu acetona. Dacă ea e semipermanenta inseamna ca va tine si mai mult! Sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor!