| Ava1231 a întrebat:

Ce se intampla daca aplic oja semipermanenta direct pe unghie fara sa aplic si bază sau cum s-o numi saracia aia?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Saracia aia se numeste Nikita laughing Saracieee, asa zicea ea.

| alina2k18 a răspuns:

Pai cand o s-o dai jos o sa fie nasol plus ca nu are aceeasi aderenta pe unghie.

| Ava1231 explică (pentru alina2k18):

Pot lua o baza si un top coat normal?
Sau trebuie sa fie tot de ala cu uscare la lampa?
Eu mi-am cumparat niste oje semipermanente de pe eMAG si nu mi-am dat seama ca am nevoie de o baza si un top coat. Eu acasa am unul normal de la Rimmel London, care se usuca normal fRa lampa
Il pit folosi?

| alina2k18 a răspuns (pentru Ava1231):

Pai alea normale se usuca la aer gen, astea pentru semi doar la lumina UV.
Deci sunt cam diferite.
Gasesti baze ieftinele si top coat prin Malluri gen la Lila Rosa, la Melkior si Cupio sunt mai scumpicele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. Rezista mai puțin

| Genevaaa a răspuns:

Pai o sa iti tina mai putin dar tot merge. Daca nu speli vase sau ceva o sa te tina vreo 5 zile