| twentyfourjuly a întrebat:

happy întrebarea mea este următoarea:
cum aș putea să slăbesc drastic de la o săptămână până într-o lună? bineînțeles fără înfometare totală.

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Pentru că n-are rost să înşir aici diete şi enşpe mii de exerciţii care oricum nu-şi au rostul, îţi spun ceva simplu:
Poţi slăbi cam 4 kg în 2 săptămâni dacă:
Consumi multe fructe şi legume. Dacă stai la casă/ţară,te duci în grădină şi aduni toate fructele pe care le găseşti. Dacă n-ai,cumperi. Şi-ţi faci o salată. N-apuci s-o termini pe toată că te saturi.
Mănâncă dimineaţa,la prânz şi seara. Neapărat. Consistent dimineţa,la prânz mai puţin şi seara şi mai puţin, sau salata aia de fructe.
Bea multe lichide, chiar dacă e iarnă. Bea ceaiuri. Mănâncă mai puţină pâine. Adică dacă ai la o masă cartofi/orez, nu mănânci pâine că orezul şi cartofii cam tot asta înseamnă. Mai puţine prăjeli şi dulciuri. Sau consumă d'alea făcute în casă.
Printre altele, îţi pui muzică şi începi să ţopăi prin casă până nu mai poţi. Ca să arzi grăsimile. Făcând exerciţii te plictiseşti rău.

7 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Daca tu esti cea din poza iti zic eu ca arati ok si nu este cazul sa exagerezi. Slabirea brusca poate aduce de la sine vergeturi, varsaturi, incretirea pielii sau in cel mai rau caz boli de ficat. Deci daca vrei neaparat sa slabesti (desi nu mi se pare ca este cazul) apuca-te de sport si slabeste natural, metodic si te vei bucura si de o sanatate imbunatatita si de un corp mai armonios. Succes!

| LarisaDragomir a răspuns:

Chiar n-ai cum asa repede.Doar treptat daca vrei sa slabesti sanatos.

| gabyella a răspuns:

De ce sa slabesti asa de repede? se poate, dar nu cred ca e prea sanatos..Mananca salate, ciorbe si fa sport mult happy

| bonjordoking a răspuns:

Buna seara! In primul rand, slabirea nu necesita "infometare", ci sa faci cateva mici mari schimbari in meniul tau de zi cu zi.Mananca echilibrat, cu cap si sanatos.Dar totusi, sportul ajuta cel mai mult.Sunt recomandate minim 30 de minute de miscare in fiecare zi.Ei bine, daca respecti regulile astea, e posibil sa slabesti in cateva luni ( nu intr-o saptamana sau o luna, e imposibil laughing )Ideea e ca-Iti trebuie un stil de viata sanatos si o sa vezi rezultate! Glad to help!

| Spartacus1127 a răspuns:

Ti un regim adecvat si faci mult sport ( alergare pe banda sau in parc, abdomene, flotari, genoflexiuni) in fiecare zi! happy Iti garantez ca va functiona 100 %!

| SolerY a răspuns:

Buna! Poti slabi nemancand dulciuri, paine si bineinteles sa faci si putin sport.
(exemplu:pilates, fitness, zumba etc...)

| twentyfourjuly explică:

Mulțumesc tuturor pentru sfaturi!