| irinas4 a întrebat:

De ce dintr-o dată nu mai am poftă de dulciuri?
Până acum mâncam întruna, iar acum nu prea mă mai ating de ele. Adevărul e că am stat o săptămână fără să mănânc, dar nu cred că asta ar influența chiar atât de drastic.
Deci, de la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

De ce să nu fie și de la abstinența de o săptămână? Unii se chinuie de ani de zile să renunțe la dulciuri și nu pot; alții ca tine într-o săptămână se miră că de ce nu mai are pofta de ele. Avem construcții diferite.
Dacă poți să renunți definitiv la dulciuri, atunci fă-o. Zaharul îl poți lua din fructe.
Este nevoie de 1-2 luni de abstinență pentru ca organismul să se poată bucura de lipsa dulciurilor.

| irinas4 explică (pentru anonimg):

Au mai fost și alte perioade când am stat o săptămână fără dulciuri, dar tot m-am întors la ele, pe când acum chiar nu mai simt nevoia..de asta ziceam

1 răspuns: