| Sweetdreamsyou a întrebat:

TPU! La masina de spalat am un program "Spalat de mana/lana", as putea spala sutienele? Stiu ca ele nu se baga in masina deoarece se pot distruge, dar oare merge la programul acela? Help! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Ramina a răspuns:

Nu prea conteaza programul, sutienele nu se baga la masina pentru ca au sarma aceea in ele care se poate rupe si se strica tot sutienul in special la stoarcere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughingeu nu țin niciodată cont de regula asta, dacă e alb îl bag cu albe la 40 sau 60, daca e negru cu negre la 30, daca e colorat cu colorate la 40. Ce naiba, bagi 5 sutiene la o spălare și pe program special laughing nu se strică nimic, spala-le normal ca pe celelalte haine.