| catthshshshs a întrebat:

Stie careva daca se poate spala o haina din blana sintetica la masina de spalat? La un program din ala mai lent pentru articole din lana?

7 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Poti sa o speli fara probleme in masina de spalat, folosind un program scurt, detergent lichid si balsam. Dupa ce o scoti din masina de spalat, ar fi bine sa o perii cu un pieptene sau o perie moale, apoi sa o pui la uscat pe umeras.
Fiica mea are o hainita din blana artificiala si asa am procedat. Nu s-a deteriorat si nu si-a schimbat aspectul dupa spalat.

| Parintele a răspuns:

O astfel de haina se duce la o curatatorie specializata nu se baga la masina de spalat...parerea mea.

| christabell a răspuns:

Da, se poate, nu uita de balsam.

| allube a răspuns:

Incearca la 30 de grade si program scurt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi cu ea la o curăţătorie ecologică pentru curăţare, la maşina de spălat rişti să o distrugi.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna si mai sigura metoda ar fi sa o duci la o curatatorie...

| opensky a răspuns:

Pune haina pe o suprafata plana si presara malai, plimba-ti mainile peste ea ca sa iasa mizeria, apoi scutur-o bine. daca nu cel mai sigur la curatatorie. la masina de spalat, 30 grade, neaparat detergent lichid tip persil, si balsam pentru copii. bafta.