| RawwrieChu a întrebat:

Leacuri babesti pentru indepartarea cearcanelor stiti? Cum pot sa imi fac suvite naturale fara produse de par cumparate si acuarele? Produsele adica fiind Creta de colorat parul( exista ), spray sau nuantator, vopsea? Vreau ceva rosu aprins sau inchis big grin Sunt bruneta! Cum pot sa fac sa am pielea mai alba? Funda! Nu vreau raspunsuri luate in batjocura

6 răspunsuri:
| iuuliia a răspuns:

1. Pentru îndepărtarea cearcănelor :http://www.youtube.com/watch?v=cVZ7Oz8uF_U.
2. Şuviţe naturale nu-ţi poţi face!
Tu vrei şuviţe fără cretă, fără vopsea, fără nuanţator :)) NU SE POATE! Unul din aceste produse trebuie să-l foloseşti.
3. Să ai pielea mai albă? Dă-te cu zeamă de lămâie.

| RawwrieChu explică (pentru iuuliia):

Multumescclaughing Da pe yt am vazut ca aia se fac cu vopsea de oua rolling on the floor Nu stiu daca e bine sau nu. Sau cu esente de la Dr. Oekter thinking De aia ziceam

| PinkPanter a răspuns:

Leacuri populare pentru cearcăne, vase de sânge sparte pe faţă.
Alimentaţie greşită sau o afecţiune hepatică. Începutul de varice, evidenţiază lipsa de elasticitate a vaselor. Dietă fără coloranţi, arome, conservanţi, carne de porc, tutun, alcool şi cafea. Se ia echinaceea, anghinare şi preparate cu Aloe Vera, capsule cu ulei de peşte, care reglează secreţiile hormonale. Pe faţă se unge cu unguent de gălbenele sau ulei de măsline.
*Ceaiul negru bogat in tanin, "trage" apa care stagneaza in testuri. Cel mai bine este sa se aplice pliculete de ciai, dupa ce au fost cufundate in apa incalzita, racite putin, direct pe pleoapele inchise.
*Laptele, folosit in comprese reci, timp de 10 minute face adevarate minuni. Nu se cunoaste exact efectul acidului lactic, al glucozei sau calciului asupra ochiului.
Albastrelele (neghina), cunoscute sub denumirea populara de "sparge-ochelari", se folosesc maruntite in amestec cu roua sau apa de ploaie sub forma de compresie. Au efect astringent si calmant.
*Susanul, se foloseste prin aplicarea unui saculet de seminte direct pe pleoape, timp de 15 minute. Are efect relaxant.
Dormi mai mult
O seara placuta!

| Roobeertaa a răspuns:

Buna...Suvite? creta?laughing))nu exista. Poate de la farmacie violet de gentiana[mov],albastru de metil[verde,albastru] si tinctura de castelani[roz, roscat].Eu am facut cu tinctura de castelani pe saten inchis si a iesit roscat, dar daca e parul mai deschis iese mult mai deschis, si poti amesteca cu balsam sau masca de par[de culoare alba]pentru a ajunge la nuanta dorita, cat despre fata..eu stiu pudra mai albalaughingzeama de lamaie..nu intotdeauna o piele mai alba e mai frumoasawinking

| RawwrieChu explică (pentru Roobeertaa):

Sa nu crezi ca sunt neagra sau tiganca cu piele inchisa... Sunt alba da nu stiu ce am eu de imi place pielea alba scoasa la evidenta

| Roobeertaa a răspuns (pentru RawwrieChu):

Da thinking in niciun caz nu credeam ca esti neagralaughingsi eu am pielea alba. uneori e un dezavantaj..si astept vara pentru a ma bronza:Xlaughing