| anonim_4396 a întrebat:

Bună,TPU! Luna viitoare am un eveniment la care mă voi duce cu o rochiță scurtă (deasupra genunchiului), dar am o problemă deoarece eu mă fac cu bigul pe picioare și mi-au apărut niște "bubițe" pe picioare din cauza lui.Îmi puteți da niște sfaturi despre cum aș putea scăpa de ele în timp util, până pe 27 mai.
Mulțumesc anticipat.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai face cu bigul. Sau ia o rochita deasupra gleznei si ai rezolvat problema. Fetele sunt frumoase indiferent de lungimea rochitei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, aceste bubițe sunt o reactie adversă a corpului, deoarece ai folosit aparatul de ras, de ce nu ai mers la un salon? Acele fire de păr ei ti le indepărtau cu aparate de ultimă tehnologie, fara durere si mai ales fara reactii adverse pe picioare bube inestetice (urîte), caută o cremă hidratantă de corp si da te in fiecare zi după baie, si in fiecare seara, bubele vor dispărea treptat, dar renunță sa te mai razi cu lama cu aparatul de ras bic. Ce varsta ai? Si la banchet poartă si dres de culoarea piciorului va arăta elegant chiar daca afară va fi cald.Si bineinteles pantofi cu toc înalt.

| GabiDumitrescu a răspuns:

BIC! BIC! BIC, nu big! BIC! https://ro.bicworld.com/

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

BIC este firma, se spune big?

| Demidol a răspuns (pentru anonim_4396):

BIC este firma, se spune lama de ras. Nu big. BIG era candva un market: Bacanie-Industriale-Gospodina.
Iritatia ti-a iesit pentru ca probabil ai ras fara sa fi sapunit inainte. Cum te-ai ras? Iti va trece pana atunci, numai ca parul va creste iar.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, GRESIT se spune big. Geez... si ca sa fim ontopic, ia o crema hidratanta.

| Raven a răspuns:

Depinde dacă ți-au apărut ca o reacție la ras (iritație) ori din cauza unor fire de păr crescute sub piele. Iritația va trece cu siguranță până atunci mai ales dacă pui niște aloe vera (dacă ai) dar pentru firele crescute va trebui să faci o exfoliere. Și pentru că până pe 27 mai probabil va trebui s-o mai faci o dată, aplică regulile de aici, sunt valabil și pentru restul corpului
http://www.csid.ro/......a-16165939

| Swetlly122 a răspuns:

Daca nu scapi de ele până în ziua aceea, te sfătuiesc să amesteci crema de corp (nivea) cu fond de ten și apoi să aplici pe zona cu bubițe.

| georgianaanonim1 a răspuns:

FOLOSESTE CREMA DE GALBENELE IMEDIAT DUPA CE TERMINI!
Incearca inainte sa vezi daca pe tine te ajuta!

| Eu6666661 a răspuns:

Probab daca te dai cu o crema vor trece pana atunci. Daca nu incearca sa cauti o rochie mai lunga sau ia niste ciorapi din aceia de dama pe culoarea pielii