| anamariaa345 a întrebat:

Mi-au apărut pe mâini niște bubițe de la epilatul cu bigul, știți cu ce ma pot da ca sa imi dispară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Crema de galbenele, un gel calmant, aloe vera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu buc-ul, pe mâini? Pe bune? Ai auzit de gillette breeze? Găsești pe eMAG.

Nu e bine sa folosești bic uri ieftine.

| anamariaa345 explică (pentru anonim_4396):

Da sunt conștientă de asta, dar mereu zic ca imi iau ceva mai bun si uit, si cand este la momentul oportun...tot cu bigul ma epilez

| Maia55 a răspuns:

Încearcă ceaiul de mușețel. Trebuie sa fie puțin călduț, la mine funcționează.

| anamariaa345 explică (pentru Maia55):

Am înțeles, mersi! O sa încerc.