| Gabitaancutaelena a întrebat:

Bună TPU, acum o luna și ceva am avut 2 toxiinfecții alimentare din care mi-au apărut niște bubite pe corp care ma mâncau dar pana la final au trecut cu niște pastiluțe. Din curiozitate întrebându-mă de la ce au aparut m-am dus sa îmi facă niște analize la sange, din cauza ca am fost ocupata cu școala nu am mai dat pe la spital sa ma duc după rezultat. Eu de felul meu sunt mai fricoasa asa de fel laughing și tot am gânduri întunecate, ma tot gândesc ca poate au aparut din cauza ca as fi luat vreun virus hepatic din alimentele pe care le-am mâncat atunci, dar nu am simptome hepatice sau ceva, pofta de mâncare am, urina dimineața este ok, galbena la fața nu sunt, obosita nu sunt. Dacă as fi luat vreun virus hepatic în cât timp ar fi apărut simptomele și cum mi-as fi dat seama niște sfaturi va rog. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai nimic, doar teama de boală.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Ești bolnavă mai grav decât crezi. Poate fi orice, leucemie, ciroză, tumoră pe creier. Deși, eu cred că ai doar SIDA.

| Gabitaancutaelena explică (pentru SmaraldAlbastru):

Hai ca ești cam idiot happy sa fie în bafta ta tot ce ai spus acolo? Nu mai spune tâmpenii când tu nu ști ce e cu viața ta și nu ști ce înseamnă lucrurile alea. Ferească Dumnezeu

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru Gabitaancutaelena):

La voi, la șatră, n-ați auzit de doctor? laughing

| DavidM204 a răspuns:

Buna iti spun din proprie experienta ca nu este nimic am patit sa am si 3
Eu sunt mai grasut de fel fapt pentru care manac cate putin din fiecare si mi s-a intamplat sa ajung pe la spital si la analize nu mi-a iesit vreo boala sau ceva era pur si simplu de la aliment in sine + ca tine de organismul tau ce ii prieste si ce nu
Sper ca te-am ajutat