| dreamy0girl_9756 a întrebat:

M-am vopsit bruneta, si stiu ca daca as vrea sa ma fac blond deschis ar trebui sa ma decolorez... dar daca pe parul brunet as aplica direct blond platinat de mai multe ori de ex o data pe saptamana fara sa decolorez in cate saptamani voi ajunge la nuanta dorita?

Răspuns Câştigător
| Pisiquee a răspuns:

Mai bine te decolorezi iar apoi aplici direct vopseaua. Vopsindu-te mereu îți vei arde părul. O data pe an se vopseste intreg parul, iar de la radacine la 1-2 luni. Deci nu fă chestia cu vopsitul pe săptămână.
Cât despre nuanță, gândește-te bine cum îți va sta. Deoarece e un pas destul de mare, de la brunet la blond.
Baftă! :*

6 răspunsuri:
| PufiCiufi a răspuns:

Nu trebuie sa te decolorezi poti sa te faci direct ca nu patesti nimic. Era vorba de rosu roscat nu se ia de pe par si trebuie sa te decolorezi. Fa-te blonda linistitawinking.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Mai repede ajungi sa iti pice parul.

| Urzi23 a răspuns:

Cind o sa ajungi la 60 de ani o sa porti peruca, problema se pune ce vei face vara rolling on the floor

| alina58 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa te duci la un salon sa iti faci decapaj. Nu ar fi indicat sa te vopsesti in fiecare saptamana pentru ca o sa-ti distrugi tot parul.

| AstralConfessor a răspuns:

Vei ramane fara podoaba capilara.

| sunshine939 a răspuns:

Niciodata o vopsea nu deschide pe alta poti sa te dai de 3 ori pe zi.sa tii minte.