| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa imi decolorez parul ca sa mi-l fac roscat, acum este brunet (vopsit). Ce decolorant ar trebui sa-mi iau (nuanta)?

7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Din câte ştiu nu există nuanţe pentru decolorant.

| Bondarel99 a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un salon, dai niste bani dar macar ai siguranta ca mai ramai cu par in cap, ca vad ca nu prea stii ce sa faci.
In primul rand daca vrei roscat deschis, ti-ar trebui 2 decolorari care trebuiesc facute cu o perioada mare de timp intre ele, acum depinde si cate straturi de vopsea neagra ai tu in cap.
Daca totusi vrei sa faci experimente, ia-ti decolorantul de la kallos cu oxidantul potrivit sau mai gasesti si syoss lightener care e destul de bun, am mai vazut si de la garnier dar nu am incercat niciodata sau de la palette. Daca ai parul scurt, iti trebuie 1 tub, daca il ai mediu 2 tuburi si pentru par lung 3 tuburi pentru rezultate optime.
Dar ai grija ca s-ar putea sa-ti iasa parul in mai multe culori,dex radacina blond pui, lungimea roscat inchis si varfurile raman negre...o sa ai parul in degradeelaughing succes sa-ti iasa cum vrei tu!
Si dupa tot experimentul asta, dati in cap cu toate uleiurile pe care le gasesti prin casa, fa toate mastile posibile, cumpara-ti tratamente serioase ca o sa fie rau.Ti-o spun din experienta.

| chineze13 a răspuns (pentru Bondarel99):

Si eu am acelasi bai, adica am vazut un roscat foarte frumos, dar parul meu e saten...si daca bag nuanate de roscat turbate, imi iese visina putreda de aia.am si parul scurt.nuanta care o vreau e cv de genu, roscat spre blond, nu stiu cum sa explic, oricum e foarte frumoasa si deloc vulgara.ar trebui sa ma decolorez? tin sa specific, ca mi-am tuns parul din cauza ca de fiecare data ramaneam cu un pumn plin de par.ar mai trebui sa ma vopsesc sau? poate reveni caderea parului odata cu decolorarea?

| Bondarel99 a răspuns (pentru chineze13):

Avantajul tau e ca, avand parul scurt, decolorarea nu il va afecta prea tare. Daca iti doresti asa mult, decoloreaza-te ca sa-ti iasa roscatul ala.Despre caderea parului nu stiu ce sa-ti zic, si eu am parul decolorat, in primele luni abia daca imi cadeau 5 fire de par la o spalare, iar acum deja au inceput sa se inmulteasca orice i-as face.

| chineze13 a răspuns (pentru Bondarel99):

Oricum mie imi creste parul foarte greu deci nu ar fi nevoie sa-mi vopsesc in permanenta radacinile si atunci nu l-as arde foarte tare.thanks:*

| kynet a răspuns:

Nuanta de decolorant? laughing. nu sunt fata si nu stiu chestii din astea da suna irational...din moment de decoloreaza cum sa aiba o culoare? laughing

| creatza11 a răspuns:

Eu sunt bruneta si m-am decolorat o data. Am folosit decolorant kallos( sper ca am scris corect). ..desi nu ti-as recomanda decolorarea...dar pentru mine a fost bun happy