| babyblue23 a întrebat:

Buna TPU.Ma confrunt de vreo 2 saptamani cu o mare problema.Mi-au cumparat de curand o pereche de pantaloni bej cam asa: http://www.fashionqueen.ro/......beige.html .I-am spalat,iar atunci cand s-au uscat am vazut ca are o imensa pata vernil( "ou de rata") in spate(de la betelie pana deasupra buzunarelor din spate).I-am spalat cu Perwoll de cateva ori...si si-a revenit putin.Insa cu cat ii spal mai mult cu Perwoll, cu atat se inchide culoarea pantalonului mai tare si pata ramane la fel.Nu as vrea sa ii arunc.Nu i-am luat decat o data.Se mai poate face ceva?Am auzit de la bunici ca ar trebui sa ii spal cu un ceai facut din coji de ceapa galbena.Dar as vrea sa stiu daca a mai incercat cineva si care sunt efectele.V-as fi vesnic recunoscatoare daca m-ai ajuta.pa pa

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu ei la o curățătorie chimică, este singura variantă.
Nu mai încerca acasă, vezi că se distrug!
Pa, pa.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Sincer nu am incercat...dar mai bine ii duci la o curatatorie.Ii distrugi acasa, cel putin acolo va disparea pata.
APP: imi plac tare pantalonii!:X

| babyblue23 explică:

Mersi mult pentru sfaturi.Voi merge la o spalatorie.Va urez o zi buna tuturor!

| murgumaria85 a răspuns:

Pantalonii i-ai cumparat de pe fashionqueen.ro sau doar seamana cu cei din link-ul lasat de tine?

| babyblue23 explică (pentru murgumaria85):

Se aseamana.Mai ales culoarea...este la fel, la fel.Am fost si la curatatorie si mi-au spus ca nu se ocupa cu asa ceva.Chiar nu stiu ce sa mai fac...

| Biciusca_Dorina_1996 a răspuns:

Nu va avea efecte remarcabile. si mie mi s-a spus la fel itro problema asemanatoare si am fost dezamgita de rezultate. daca nu vrei sa ii arunci atunci mai bine dui la o curatatorie de haine, va face minuni

| ancatudor a răspuns:

Buna, si eu mi-am cumparat acesti pantalonihappy pe rosu, dar nu am avut nici o problema. Hainele mai delicate le spal manual sau le duc la curatatorie. Sper sa reusesti sa scoti pata pentru ca sunt absolut superbi!