| DellyDell a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine spunandu-mi o dieta usoara, care sa nu fie foarte drastica sau ce fel de sport sa fac ca sa slabesc in jur de 3 kg si cam cat timp ar trebui sa o tin.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NU trebuie să ții diete, ci să înveți să mănânci, să combini corect alimentele, mesele să fie servite la aceleași ore (pe cât posibil), trei mese principale și două gustări pe zi, hidratare (2 litri de apă plată), practicarea exercițiilor fizice zilnice sau a unui sport de masă (aici alegeți ce-ți place, și dansul arde calorii).
Scoți din alimentație grăsimea, alimentele procesate industrial (mezeluri, conserve, dulciuri, băuturi acidulate) și crești consumul de fructe și legume (profită din plin că încă mai sunt în sezon).
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| cristeaflaviurafael a răspuns:

Pai consuma mai multe fructe si legume si fa putina miscare alearga cel putin vreo 30 minute pe zi

| Victor-Stefan_Sandu_1980 a răspuns:

Sa slabesti aproape 2 kg pe saptamana (depinde de metabolismul fiecaruia):
-fa sport cat mai mult;
-nu manca grasimi vegetale (margarina, uleiuri, etc) sau animale (sunca, branza, etc);
-fara dulciuri;
-fara prajeli;
-cand ti-e foame bea ceaiul asta:
http://dryplants.com/lose-surplus-weight/