| CookieTsang a întrebat:

Este posibil sa slabesc 5 kg intr-o luna?
Ce ar trebui sa fac? Dieta? Ce sport ar ajuta?
Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da, sa mananci salate si sa mergi cu bicicleta

| Elena010 a răspuns:

Fa Pilates Accelerated Body Sculpting. Si nu mai manca prajeli, dulciuri, paine, etc.
http://www.tudou.com/programs/view/sxLC8oi0CkE/

| lilboutique a răspuns:

Da, este posibil. Iti recomand sa nu tii un regim pentru ca nu este sanatos, doar daca este recomandat de nutritionist. Insa daca nu ai o f mare problema cu kg in plus si vrei sa scapi doar de 5 kg atunci cel mai bine ar fi sa te inscrii la aerobic si sa mananci regulat, la ore fixe, 3 mese pe zi sau 5, in functie de programul tau, multe fructe, legume, fara grasimi sau prajeli. Asta este de fapt felul in care ar trebui sa fie alimentatia ta in general, nu doar cand tii un regim de slabit. Legat de sport poti alege intre Pilates, Zumba, Cardio Sculpt care sunt foarte distractive sau le poti face combinate, depinde de sala la care mergi si de ce iti place tie. Bafta!

| anonim007_7697 a răspuns:

Pai sa renunti la prajeli si dulciuri si sa mananci salate fructe sa te duci la sala daca ai posibilitatea decate ori vei putea daca nu sa alergi pe afara timp de 2 ore maxim,, abodomene...succes fundita?