| Vernusio a întrebat:

Cum sa slabesc putin fara sport si fara o dieta drastica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Mananca mamaliga multa,zmeura, mure, fragute, alte fructe de padure! Regim de dieta fara paine, zahar si dulciuri!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Te pui la uscat, precum rufele!
Succes!

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Crezi ca a vrea e suficient sa arzi caloriile? Mananca mai putin. Si fii atent la zaharuri si harbohidrati. Un om arde cam 1800-2400 calorii pe zi, depinde de nivelul de sedentarism, iar un kilogram inseamna cam 8000 calorii. In functie de cat vrei sa slabesti si in cat timp, incearca sa consumi cam 1000-1500 calorii zilnic.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Fara spor si fara dieta nu poti.

| SynapseNinja a răspuns:

Nu mănânci prăjeli, fast-food sau ceva de genu, fără multă pâine albă, redu din mese și faci câteva abdomene și flotări, fiindcă fără chiar niciun pic de sport sau mișcare nu slăbești.

| Crap23 a răspuns:

Incearca sa tii post negru cateva zile happy fara sport si grija la ce bagi in gura nu prea sunt sanse... inca o treaba, renunta la mancatul seara, tot ce bagi in sistem seara se depune.

| Teodora2004Teo a răspuns:

Mananca mai multe legume, renunta la prajeli, si fa putin sport. Fara sport nu se poate pentru ca in modul acesta arzi calorii.Nu e nevoie de mult sport, poti sa alergi seara sau dimineata 10-15 minute in jurul blocului.