| evy99 a întrebat:

ma puteti ajuta va rog? Vreau sa scap de celulita si nu stiu cum! am incercat diferite metode... dar nu au dat roade. as vrea niste sfaturi va rog! exercitii fizice, orice! dar sa dea roade repede! Dau funda big grin!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,am aceiasi problema si am doar 17 ani. mi-a aparut brusc. prea brusc parca.

Eu cam de o saptamana m-am apucat de tratament :
-Merg pe jos zilnic. cam o ora (acum..ca incep scoala o sa ies in weekend si cand am timp seara...).
-Scrub cam de doua ori pe saptamana cu zat de cafea (imi ud pielea cu apa calda dupa care imi frec mult pielea cu zat de cafea, mai ales zona afectata de celulita, coapsele si picioarele, 10 minute stau cu el, daca am timp, apoi ma spal )
-termin fiecare baie si dus usor, usor pana ajung la apa rece, rece ...insist ...cam 3 minute ma dusuiesc cu apa rece. La inceput era groaznic..acumm-am obisnuit.
-mananc la ore fixe, inclusiv cina..am renuntat la paine. Mananc multe fructe.
Apa nu beau multa.
-Dupa fiecare dus ma dau cu o crema anticelulitica (ieftina, 5 euro)

Nu e deloc greu sa faci toate astea. si vei scapa.
As vrea sa ma anunti..sa tinem legatura, sa vedem daca merge tratamentul.
Pupici

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Celulita se duce doar cu masaj apasat, chiar daca doare. te ajuta foarte mult si dieta. cat mai multe legume si fructe. sa bei cat de multa apa poti. fara soft drinks: cola, fanta etc. doar sucuri de fructe, legume si apa.