| UnCopilMicuts a întrebat:

Mi-am luat de la kallos doua vopsele de par, una neagra si una rosie pentru suvite cu oxidant de 9%. Eu de fel sunt bruneta dar am parul mai deschis. Nu vreau sa ma decolorez deoarece imi ard parul din nou si nici la salon. Doamna de unde am cumarat vopselele mi-a spus sa imi fac intai suvitele cu folie de aluminiu si restul parului sa mi-l vopsesc negru. Problema ar fi daca fac baie suvitele rosii se vor acoperi de vopsea neagra. iar daca ma vopsesc intai bruneta, dupa nu vor mai iesi Cum sa fac? multumesc.

1 răspuns:
| steff162653 a răspuns:

Intai fa-te brunteta, iar apoi, cateva suvite de par trebuie sa le decolorezi ca sa le faci rosi, stiu ca nu iti doresti sa iti arzi parul dar se regenereaza daca apoi il dai cu niste ulei, dupa ce il vopsesti asa cum ti-am explicat poti sa iti cumperi niste ulei tot de la kallos, care aplicat pe parul uscat dupa baie, face minuni din punctul meu de vedere, succes!