| Angeliquex3 a întrebat:

mi-am luat o pereche de sneakeri Nike, cum pot sa imi dau seama daca sunt originali? Funda happy

7 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Citeste aici - >> http://www.wikihow.com/Spot-Fake-Nikes

3 feluri prin care sa-ti dai seama daca sunt originali sau replica :)

| andrei1237 a răspuns:

Daca scrie "Made in China" inseamna ca sunt falsuri, replici.

Răspuns utilizator avertizat
| JAYBEE a răspuns:

@worldalone, cred ca glumesti. produsele fabricate in china sunt facute in cantitati uriase, iar calitatea lasa de dorit.
desi sunt firme pe tot globul, fiecare are directorul ei si isi face regulile dupa bunul plac. niciodata chinezii nu o sa compare cu americanii. sa imi zici daca ai vazut vreodata in Romania vreun produs made in america, sau daca ai fost prin alte tari europene.
daca scrie "made in china"pe eticheta sunt facaturi, dar depinde si cati bani ai dat pe el. eu mi-am luat niste sneakers adidas si am dat 50 de dolari pe ei, "made in viethnam"

| anonim_4396 a răspuns (pentru JAYBEE):

Industriile atata timp cat apartin de tarile fondatoare dar sunt imprastiate prin Asia dupa cum a spus WorldAlone, calitatea ramane aceeasi. Nu conteaza unde se confectioneaza/construieste, ci conteaza calitatea materialelor decartate in fabrica, si asta depinde de fondatori nu de cei care construiesc, e simplu si logic. Iphone-urile se fac si in China, dar brand-ul tot american ramane si uita-te pe wiki care are cel mai mare succes, in caz ca nu ai bagat de seama ce procesor are un Iphone, destul de bun pentru un plastic facut in China.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JAYBEE):

Brandurile am vrut sa spun, nu industrii. scuze, m-am grabit

| Emilian_Cosmin_1994 a răspuns:

Hey, uite cum sa faci, uita-te pe limba papucului in interior, o sa iti apara o eticheta alba, uita-te sa vezi daca scrie Made in China nu sunt originali. happy. Funda?