| mariaaaab208 a întrebat:

Bună, TPU! Mi-am tuns parul lung de o lună de zile scurt deoarece o coafeză impertimentă și-a batut joc de parul meu. Nu vreau să intru în amanunte, dar de la un filat lung am ajuns să am tot părul din față până la obraz, fara nicio formă, și în spate lung și nici nu-l pot numi filat.
Acum l-am tuns și este putin peste umeri, dar din cauza filatului se vede foarte ciudat și parcă e tuns din topor (țin sa mentionez ca am si parul vopsit și era putin ars, dar nu exagerat). Ce mi-ati recomanda să-mi fac la par? Cunoasteti vreun salon care se pricepe cu astfel de probleme? Sunt șatenă închis momentan.

Răspuns Câştigător
| tudorvolcano a răspuns:

Dacă vrei părerea mea, în primul rând ți-aș recomanda să tai firele de păr arse, ca să crească părul sănătos.

De asemenea, recomand să eviți vopselile care îți închid culoarea părului față de părul natural.
Negru e cel mai greu de eliminat după, trebuie mulți înălbitori, și prea mult înălbitor strică.
Dacă există o cale să revii la părul natural într-un mod ne-agresiv, recomand părul natural.

Decât să faci părul în nu știu câte forme și lăsat liber, recomand părul prins, dar cu ceva lejer.
Mare parte din bărbați preferă o femeie cu părul simplu, prins, decât o femeie cu o coafură haotică.

Am mai văzut că ai pus o întrebare pentru cum ai putea să-ți crești părul mai repede, dar trebuie să aștepți să crească natural. Bucură-te că încă ai părul și-ți crește, nu fă tratamente care pot să te lase fără păr!
Toate se rezolvă cu timpul, iar pentru frumusețe, trebuie răbdare.

Nu lăsa greșeala unei coafeze să-ți schimbe negativ comportamentul. Prietenii adevărați te plac pentru cum ești la interior, nu înafară.
O coafeză neprofesionistă te poate face să arăți mai puțin bine o vreme, dar o personalitate iritabilă te poate face să-ți pierzi multe prieteni, poate chiar permanent, iar din ce știu, între femei, gafele nu prea se iartă, și poți rămâne în relații neprietenoase poate permanent.

| mariaaaab208 explică (pentru tudorvolcano):

Mulțumesc pentru răspuns!

2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Pai iti recomand sa cauti cel mai bun salon din oras si sa mergi la ei.