| Deead4 a întrebat:

Nu stiti, daca imi tai parul se imbogateste? Am un par lung si vopsit (il vopsesc de ceva vreme, nu foarte des, dar il vopsesc). Problema e ca firul e foarte subtire si uscat, dar si cade mult. Nu mereu...da' acum daca imi plimb mana scot fire bun, iar cand fac baie suvite intregi. Mereu am avut par subtire si rar si mereu imi cadea da nici chiar asa... Natural e ondulat si uneori mai plimb placa prin el ( nu extrem de des pentru ca fac mult sport, transpir, se murdareste si il tin prins in coada )
Oricum ma gandeam sa ma tund bob long ( cam asa http://t2.gstatic.com/......tp?/images ) poate chiar putin mai lung. (Parul meu e asta: http://25.media.tumblr.com/......o1_500.jpg ) Parca ma doare sufletul sa-l tai :)) S-ar imbogati?
Si cum mi-ar sta tunsa asa?( eu : http://25.media.tumblr.com/......o3_500.jpg ) Prietenii spun sa nu ma tund, parintii spun sa ma tund. Mai bine cu parul scurt decat cheala :(

Răspuns Câştigător
| Adda0a0 a răspuns:

Sincer nu cred ca ti-ar sta rau tunsa bob, dar daca nu vrei sa il tai incearca anumite tratamente pentru caderea parului.
am avut aceeasi problema ca tine, m-am tuns bob scurt si am regretat enooorm nu stii cati draci am avut, am vrut sa imi pun extensii insa faceam o prostie si mai mare.
am folosit tratamentele de la gerovital pe baza de petroleum vit a si e, masca de par naturala pe baza de ulei de masline extra virgin vit A si E ( cumparam sticulute de la farmacie) miere de albine si inca cateva ingrediente pe care nu mi le amintesc acum dar daca esti interesata caut exact reteta si cantitatile stateam cu aceasta masca cateva ore bune pe cap cu un prosop cald si am folosit si radacina de brusture.
e adevarat ca necesita timp, rabdare si vointa. insa pentru mine rezultatele au fost excelente.
daca iti tai parul sincer nu stiu cat de mult ajuta ca tai varfurile si parul are o problema la radacina, deci...
poate ar trebui sa renunti la vopsea daca nu ai timp sa ii faci o masca macar o data pe saptamana.
Succes! kiss

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este o tunsoare super, cu ocazia asta poate o voi incerca si eu.
Eu zic s-o incerci, nu ai ce pierde.
Te pup!

| AnimeAnnDRa a răspuns:

Staaai, sa nu faci ceva.Incearca ulei de ricin.El iti intaraste firul de par, folosindu-l iti creste si mai repede parul, si nici nu iti mai cade.

Răspuns utilizator avertizat