| anonim_4396 a întrebat:

nu sunt multumita de mine ca am sanii mici, si as vrea sa cumpar crema/pastile pentru cresterea sanilor.As vrea sa stiu parerile voastre,daca unele dintre voi ati folosit creme/pastile pentru marirea sanilor (ex:Breast Cream Spa, XXL Bust etc.) daca au functionat sau ar trebui sa consult prima oara un medic?

10 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Singura solutie va fi sa te multumesti cu ei. Din pacate, cand eram si eu mai mica si mai prostuta(acum am 20 de ani si m-am mai desteptat oleaca), am cheltuit o gramada de bani pe pastilue gen Contour de la Vitacare, capsule cu marar si asa mai departe. Simti doar o usoara presiune in sani, dar asta este din cauza hormonilor pe care aceste capsule ii contin. Acum, numai sa simt mirosul acelor pastile ca imi vine sa vars, atat mi s-a luat de ele. Iar cremele, cu atat mai putin au efect. Singurul efect va fi de hidratare si atat.
Singura solutie: accepta-te asa cum esti. Eventual ti se vor mari dupa sarcina, cand tesutul mamar se poate dezvolta sub influenta hormonilor surveniti in mod natural, nu artificial prin pastile.
Dupa intreruperea pastilelor, a disparut pana si senzatia de presiune si nu s-a mai simtit nimic. Ba mai mult, mi-au aparut vergeturi rosii in perioada administrarii, pe care le-am,, tratat" disperata cu tot felul de uleiuri, iar dupa mi-au ramas si cateva albe. Nu se vad tare, dar sunt acolo si le accept.
Si eu am sanii relativ mici(75B) si stii care-i partea buna? Sunt fermi si deloc lasati si raman acolo cand imi dau sutienul jos, in loc sa-mi atarne pe jumatate spre burta cand raman fara, daca i-as avea mai mari.

| R0R0 a răspuns:

Nu cred ca cremele te pot ajuta.
Uita niste metode naturale : http://www.bust.ro/cum-sa-ai-sani-mai-mari-prin-metode-naturale.html
Si nu uita : Fiecare e frumos in felul lui :)

| Divy a răspuns:

În primul rând ești frumoasă și cu sânii mici dar dacă pe tine te nemulțumește...

Eu nu cred ca cremele să ajute la creșterea sânilor e important doar să-i masezi și să exercițiile fizice (fitbess)
Să ai o alimentație sănătoasă și să mănânci cât trebuie adică număr minim de calorii zilnic.

Numai bine pacea fie cu tine
Crăciun fericit și toate cele bune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sanii mai mari trebuie sa te ingrasi. Cremele alea n-au cum sa-ti mareasca sanii, mai degraba iti pui silicoane decat sa dai banii pe niste creme fara efect.

| NoOne18 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-as ingrasa daca as putea doar ca am metabolismul accelerat si se pare ca nu pot.

| anonim_4396 explică (pentru NoOne18):

Cine ti-a zis asta?

| AutumnDay a răspuns (pentru NoOne18):

Nu as indica chestia cu ingrasatul doar ca sa iti creasca sanii. Vei acumula doar tesut adipos, deci grasime, in zona sanilor, in niciun caz tesut mamar. E posibil sa ti se si lase, pentru ca, repet, va fi grasime care se va adauga peste ceea ce este deja. Plus ca vine la pachet cu burta si celulita, eventual happy

| DonaldTrump a răspuns:

Cremele alea nu prea te ajuta. Eu iti recomand sa iti accepti corpul asa cum esti, exista baieti carora le plac fetele cu sanii mici, plus ca conteaza si caracterul unei persoane. Desigur acum nu e neaparat sa ma asculti dar consider ca faza asta cu marirea sanilor sau a p. enisului este o facatura si nu ajuta cu nimic. (daca intrazneste cineva sa imi stearga raspunsul pentru ca am zis alea 2 cuvinte si intrebarea nu este la d/s o sa ajungeti sa mancati seminte in fata bloculuiwinking )

| Ana9999 a răspuns:

Sanii se modifica pe parcursul intregii vieti, nu e ca si cum ai zice ca de la 18 ani, gata, nu mai cresc, deci stai linistita, timp este suficient. Cremele sau pastilele nu au niciun efect, e doar marketing, asa cum zicea cineva mai devreme, poti doar sa iti hidratezi pielea cu cremele, dar atat. Exercitiile fizice sau masajele nu au ce sa faca pentru ca sanii nu sunt niste muschi, pur si simplu sunt predominant tesut adipos cu niste glande mamare si cateva canale galactofore, asta inseamna ca nu exista exercitii speciale pentru a preveni lasarea lor sau pentru a stimula cresterea lor. Marimea sanilor este strict influentata de hormoni si de felul in care distribuie acestia grasimea in corp, de aceea zic ca sanii se vor modifica mereu, activitatea hormonala este prezenta in diferite stadii pe tot parcursul vietii. Nu face greseala de a lua ceva suplimente hormonale pentru marirea sanilor pentru ca poti da in niste dezechilibre hormonale care pot duce inclusiv la infertilitate.

| LauraHM a răspuns:

Buna! Te inteleg foarte bine si imi pare rau sa iti zic asta dar e adevarat...aceste pastile, creme, uleiuri sunt doar porcarii, nu o sa iti creasca sanii de la ele. Am folosit si eu ogramada si degeaba. Sanii mei s-au marit doar cand mi-am bagat silicon. Asta e singura solutie. Stiu ca e costos, dar decat sa arunci bani pe ceva ce oricum nu functioneaza mai bine ii pui la pusculita si astrangi bani de operatie. Sunt doctori foarte buni la care te costa cam 2.500 euro interventia. Nu trebuie sa mergi la aia care opereaza vedete si platesti 5.000 de euro doar reclama lor. Nu vreau sa te dezamagesc dar nu vreau sa te mint si sa iti dau sperante false. Si eu am trecut prin situatia asta si stiu cum ii sa te intrebi daca chestiile astea functioneaza sau nu, insa sunt doar bani aruncati. Iti urez bafta!