| anayyd_3146 a întrebat:

O colega si-a luat AKNESOL ( solutie pentru cosuri ) si ei i-au trecut majoritatea cosurilor. Mi-am luat si eu. si m-am dat... dar dupa 6 ore mi-au aparut mici cosulete pe fata, si eram rosie toata si ma ustura fata. am indepartat solutia de pe fata cu apa din abundenta. si acum vine intrebarea : Cum sa scap de aceasta iritatie? (Mi se decojeste fata si ma mananca foarte tare ) Ce creme, ceaiuri imi recomandati? ( Precizez ca am tenul sensibil sad ) Multumesc anticipat :*!

12 răspunsuri:
| MEIALI a răspuns:

Sigur esti alergica, mai bine te duci la doctor.

| m00n a răspuns:

O crema pe baza de apa care sa nu-ti incarce porii si sa faca mai rau. Aknesolul si Zineritul sunt foarte tari si trebuiesc intai testate sa nu afecteze, pentru ca oti iti trateaza cosurile, ori te trezesti cu vreo 50%mai multe coosuri a doua zi

| anayyd_3146 explică (pentru m00n):

Chiar m-am trezit cu 50% mai multe cosuri x_X sad.

| m00n a răspuns (pentru anayyd_3146):

Stiiiiu cum elaughingIntr-un final vor trece de la sine.dar duuuupa muuuuult efort si nervi si chin si tone de fond de tenlaughingsi pudra, si baza, si blushrolling on the floor

| anayyd_3146 explică (pentru m00n):

Nu mai rade ca nu e de ras laughing)

| m00n a răspuns (pentru anayyd_3146):

Rad ca stiu cum e...Dar eu am scapat de ele:X

| anayyd_3146 explică (pentru m00n):

Cum smug?

| m00n a răspuns (pentru anayyd_3146):

Am crescutstraight face A trecut de la sinehappy

| anayyd_3146 explică (pentru m00n):

Ce dragut laughing)

| Mihai_Răileanu_1991 a răspuns:

Depinde de tenul fiecarei persoane, trebuia sa te duci la farmacie si sa intrebi pentru ten sensibil

| SuntMaleficMuhahahaha a răspuns:

E posibil sa fi alergica..ar trebui sa te duci la medic, e cea mai buna solutie

| CatutzaDragutza2002 a răspuns:

Sunt foarte bune cremele de la aven.sincer.fratele meu e atopic(adica e alergic la lapte, la unele alimente, etc)si face exact ca tine.asa se manifesta.numai cu creme din astea il dam si ii trece imediat!