| MadalinaCumpanici a întrebat:

Pentru o rochie de seara ce culori credeti ca se potrivesc? Imi trebuie pentru o nunta!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scz.nu mi s-a trimis tot mesajul

In prima parte iti spusesem de culorile nude care sunt in voga.

Cremul, gri-cenusa, bej, lavanda, trandafiriu, sampanie, crem, kaki, somon, piersica, ecru, nisipiu, cafeniu, miere, bej, lila, taupe, perlat, ivoriu, galben pai, etc. Culorile nude sunt extrem de subtile, se amesteca bine in orice tinuta si nu intra in competitie unele cu celelalte.
Se poarta hainele vintage si poti alege o rochie cu imprimeu vintage http://2.bp.blogspot.com/......1757.l.jpg
Nu fa prostia sa asortezi pantofi cu o curea lata ( care e deja penibila ) sau cu o poseta. Pantofii alegei de alta culoare dar care sa se integreze perfect in tinuta. Bafta! :)

6 răspunsuri:
| ღAnonimღ a răspuns:

ROSU se potriveste cel mai bine pentru nunta (sau negru...).

| christine044 a răspuns:

Eu zic sa alegi un rosu. E elegant si nu deranjeaza privirea.

| avoncosmeticecoordonator a răspuns:

Poate fi neagra, rosie dar ti-as recomanda o rochie care sa ti se potriveasca in functie de personalitatea si culoarea tenului tau.

| flavya a răspuns:

Http://www.bonprix.ro/ro/Moda-damska/rochii/cat1.10.114...846.html aici gasesti toate culorile si modelele de rochii.

| Lovemeifyoudare44 a răspuns:

Iti sugerez un rosu, negru sau violet(am auzit ca e cel mai potrivit pentru rochiile de seara) dar vezi sa fie un violet inchis
batting eyelashes Fundaa?hee hee