| Bobbless a întrebat:

peste o saptamana se mai incalzeste vremea si vreau sa merg la strand. Vreau sa arat bine deci as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi. Vreau sa scap de burtica, pentru ca am putina burtica, si sa mai dau jos vreo 2-3 kilograme. Dau funda! :* Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DracusorImpielitat a răspuns:

Pai, dimineata mananca un mic-de-jun sanatos (ex.: iaurt si fulgi de ovaz, si o salata, sau o omleta cu rosii.). Apoi stai o ora sa faci miscare. Faci ca un fel de alergare, dar pe loc, in care incerci sa iti ridici picioarele la piept. Fa asta cam 30 s un minut. Fa abdomene, miscari de gimanstica. Dar trebuie sa mananci inainte ca altfel lesini. Bea ceai verde ca sa iti reglezi metabolismul. Bea multa apa, cam 8 pahare pe zi. Ca sa nu mananci asa de mult, daca esti dreptace, mananca cu stanga, daca esti stangace, mananca cu dreapta. Taie prajelile si mananca piept de pui, iaurt, salate dupa preferinte.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://calorii.oneden.com/, mergi pe alimente sărace caloric și practică un sport.
Pa, pa.

| Fdstra a răspuns:

Uite metoda care a mers la mine de fiecare data : mananca des si putinwinking Nimic altcevawinking Crede-ma ca la mine a dat roadele dorite foarte rapid big grinbig grin Mult succes :*

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Evită grăsimile, prăjelile, dulciurile şi băuturile acidulate.
Mănâncă salată, piept de pui, iaurt degresat şi alte alimente sărace caloric.
Fă-ţi un abonament micuţ la sală sau aleargă seara, fă abdomene şi genoflexiuni.
Succes!

| Alle57 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi situatie. Si eu incerc din rasputeri sa fac cat mai multa miscare, in special abdomene si sa nu mai mananc mult seara. Funda? 'batting eyelashes

| Ramona7 a răspuns:

Pai sportul si o alimentatie sanatoasa pot fi esentiale in periode in care vrei sa slabesti, fa-ti salate (ce fel vrei), mananca multe fructe, si sa nu incerci sa nu mananci nimic, nu te ajuta, sper sa scapi de burticawinking

| ILoveCupcakes a răspuns:

Tu vrei sa dai 3 kg jos in 7 zile?

| Andreutza2013 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa eviti prajelile, grasimilesi painea.Ar trebui sa mananci divese salati.
In al doilea rand, apa te ajuta organismul sa elimine toxinele.
Plus ca exista diverse creme anti grasimi si anti celulitice(ex:Cellufight-are piper; Seaderm-Hydratic).
Iti recomand sa iesi dimineata sau seara la 30 de minute de alergat si sa faci sportuei cat mai active cum ar fi tenis, basketball, etc.