| idontgiveafuck2344 a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna cum este sa fi designer de haine?(dupa parerea voastra).
Dar fashion blogger?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sAnonimery a răspuns:

Din punctul meu de vedere, meseria de designer este una destul de importanta, deoarece il ajuta pe posesor sa isi dezvolte creativitatea, talentul si indemanarea cu care a fost inzestrat. Si mai mult decat atat, designer-ul poate deveni o sursa de inspiratie si pentru cei din jurul sau, impartindu-si astfel capacitatea cu cei din jurul sau si fiind martor la felul in care oamenii poarta franturi din imaginatia sa. De mentinat este faptul ca nu oricine poate practica o astfel de meserie. Este dificila si necesita multe ore de pregatire si un strop de talent inascut, plus norocul de a intalni persoanele potrivite care sa iti fie sprijin. Fashion blogger-ul este substantial diferit, dar are o sarcina aproape la fel de importanta, aceea de a-i conduce pe oameni prin minunata lume a hainelor cu bun gust si a deveni un ghid si un model pentru cei care isi doresc sa stie de unde se pot achizitiona acestea si care sunt principalii creatori care pot deveni o sursa de inspiratie.
In concluzie, as vrea sa spun ca am un sfat pentru tine : Trebuie sa ai grija de alegerea profesiei sau meseriei de viitor. Trebuie sa fie potrivita pentru tine. Daca esti sigura ca a fi designer sau fashion blogger este ceea ce iti doresti si ceea ce ti se potriveste, iti urez mult succes!

3 răspunsuri:
| alessia_7452 a răspuns:

Buna! Pai sincer, mie Mi-ar plăcea foarte mult sa fiu designer ca sa imi creez propriile haine, propriul stil si sa nu mai stau prin magazine ore întregi ca sa aleg un tricou pe care sa il port odata si apoi sa il arunc. Si fashion blogger e destul de aproape de designer deci eu cred ca e o idee minunata sa iti creezi hainele dupa propria plăcere!

| WarriorCat a răspuns:

Designer de haine trebuie sa ai multi bani ca tu doar dai o schita si oamenii specializati in produsul hainelor o fabrica.

| idontgiveafuck2344 explică:

Vă mulțumesc.Chiar cred că am destulă imaginație si creativitate. :-)