| DarkBlood32 a întrebat:

Poate mă ajutaţi şi pe mine cu ceva... happy Deci să va zic: Am o faţă cu foarte mult imperfecţiuni,anume, coşuri foarte multe pe frunte,multe puncte negre pe nas,cearcăne,pori. straight face Nu le mai suport! Menţionez că azi m-am trezit cu ditamai coşul pe tâmplă,l-am stors, a ieşit chestia aia albă,toată,dar,tot a rămas umflat. sad Ce să fac că să scap de coşuri,puncte negre cearcăne şi pori? Îmi este o povară. Sunt urâtă! Ştiu,aşa spun toate fetele, se fac singure că sunt urâte. big grin
Deci, ce remedii "băbeşti" ştiţi?

Răspuns Câştigător
| Puffulets a răspuns:

Masca cu albus de ou

Persoanele cu ten gras vor avea de castigat in urma unei masti cu albus de ou. Separa albusul si amesteca-l pana se transforma intr-o spuma. Apoi aplica un strat subtire si lasa-l sa actioneze timp de 15 minute.

Vei incepe sa simti ca masca incepe sa te stranga, moment in care este bine sa te clatesti. Prin acest proces de strangere, porii ti se vor micsora si vei scapa in mod natural de impuritati.

Galbenusul de ou

Masca aceasta este perfecta pentru persoanele cu tenul sensibil, continand vitamina A si E, doi nutrienti care sunt vitali pentru pielea cu predispozitie spre acnee, dupa cum arata un studiu publicat in revista de Dermatologie Clinica si Experimentala. Mai mult, previne cicatricele din urma cosurilor. Este bine sa lasi masca sa actioneze timp de 20-30 minute, dupa care clateste din abundenta.

Amestec de ou cu alte ingrediente

Te-ai plictisit de mastile poate prea simple? Poti adauga o lingurita de ulei de masline, miere si lapte peste galbenusul de ou, pentru un plus de hidratare. Peste albusul de ou poti adauga cateva picaturi de lamaie. Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Pentru cosuri ai putea folosi vata cu spirt, asa iti cureti si fata. Pentru cearcane ai putea dormi mai mult, sau daca dormi mult ai putea dormi mai putinhee hee, iar pentru pori... thinking o lotiune pentru pori eu am de exemplu "clearskin" de la avon big grin e pentru pori, pete, si cred ca si pentru pistrui happy
Sper ca ti-am fost de folos :*

| CandyHearts a răspuns:

Da-le-ncolo de leacuri babesti, ca nu's bune de nimic, si eu am incercat si nimic, iti recomand solutia AKNESOL care ii foarte buna, iti usca cosii si le previne aparitia, iti va usca putin fata dar altceva nu am gasit care sa fie asa de bun... si poti vedea niste raspunsuri de la oamenii care au folosit Aknesol si le place http://www.tpu.ro/beauty/zineryt-vs-aknesol-care-e-mai-bun-pentru-cosuri/, daca vrei sa-l incerci spune-mi rezultatele

| Ceriik a răspuns:

Fond de ten

| 21ndstillachild a răspuns:

Nu stiu nici un remediu

| Sonii a răspuns:

Ai putea folosi produse de la Garnier sau alte firme pentru cosuri si puncte negre.Si daca vrei poti merge si la un cosmetician, te ajuta foarte mult.
Iar ca sa faci cearcanele sa dispara nu prea poti decat daca te odihnesti sau poti sa le ascunzi cu corectorul.
Dupa cum ai observat, nu stiu remedii babesti dar sper totusi sa-ti fiu de ajutor.