| BeiiBiiiyoo a întrebat:

Prietena mea cea mai buna este mereu luata in deradere de toti baietii (dar si de unele fete) i-am tot spus ca nu are motive sa-i fie rusine de ei sau sa le intoarca vorba, mentionez ca este fff timida si copilaroasa. Nu poate impune pic de respect si este si piticuta. Spuneti-mi cum as putea sa o mai ajut ce sa-i mai spun?
dau funditaAhappy:X
ps :

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sunt aproximativ 20 de metode pe care, daca si le insuseste, va deveni o persoana cu autoritate asupra celorlalti.
Recomanda-i :
http://www.scribd.com/......Comunicare

| Liviu a răspuns:

Dami mie idd ei, o voi scoate eu din starile ei, asta daca vrei sa o ajut, trimite-mi pm cu idd ei, dar inainte as prefera sa vorbesti tu cu ea, intelegi? am sa o fac eu sa vada viata in alt modhappyDaca va vrea si ea.

| BeiiBiiiyoo explică (pentru Liviu):

Deci este ffff timida! de vreo 2 ani tot incerc sa o ajut, pe bune! si cam cred si ca are complexe pentru faptul ca e mai piticuta si draguta dupa mine dar ea se considera urata. si la acest capitol si eu ma simt asa numai ca nu sunt pitica.

| alexhardy a răspuns:

E motoda buna este sa o cuplezi cu un tip mai mare si foarte frumos. In felul acesta o sa prinda incredere in ea si ceilalti o vor lasa in pace.

| BeiiBiiiyoo explică (pentru alexhardy):

Da dar faza e ca nu prea se uita nimeni la e sad
si in plus nu cred ca ar vrea nici easad

| Anka_5986 a răspuns:

Poti sa ii acorzi citeva sfaturi care m-au ajutat si pe mine si pe prietenele mele:
1.Incearca sa te privesti in oglinga si sa iti faci complimente
2.Modul in care te imbraci. Oamenii sunt mai increzatori in propria persoana atunci cand imbraca haine care le vin bine si care le mascheaza anumite defecte.
3.Fii sincer
4. Urmati cursuri pentru dezvoltarea personalitatii pe internet.
5.Zambiti si incercati sa pareti relaxat in compania altora.
Sper sa te ajute. Daca ti-a placut raspunsul astept funda