| Sense8 a întrebat:

Daca o fata e super super timida, virgina. si nu a avut pana acum ocazia sa experimenteze. Este vorba despre prietena mea cea mai buna, avem cam aceiași varsta ea are 23 si e cum am spus mai sus virgina. Eu nu stiam asta. intr-o discutie mai intima mi-a spus ca inca e virgina. si ca vrea sa faca dragoste si sa se simta satisfacuta dar ii este rusine cu, corpul ei. Mie nu mi se pare ca e uratica deloc. E micuta de satura. insa e foarte frumoasa, si amuzanta. Mi a mai spus ca nu a avut pana acum prieten, si ca nici nu a avut parte de primul sarut in toata regula. ca doar a jucat sticluța. dar ca nu a simtit pasiune sa zic asa. Acum vine si intrebarea mea. Ce sa ii spun? E trista. eu i am explicat ca nu trebuie sa se grabeasca. Rog si baietii cat si fetele sa imi dea ceva sfaturi, ce parere aveti de acest tip de fete? Baietii apreciaza? Sincera sa fiu ma doare sa o vad asa trista, simte ca nu e placuta si asta o face sa nu iasa din casa. in oras. Cu greu o scot la un suc sa mai vorbim. Va multumesc anticipat!

16 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu am 24 si tot virgina sunt. Pai cel mai bine este sa ii explici frumusetea de a fi neatinsa de cineva, ca nu e motiv sa fie frustata, ci din contra, sa se simta curata, vesela, iar viata are o groaza de multe alte aspecte. Nu sexul o va face fericita, ci ceea ce are ea in suflet. Probabil simte nevoia de afectiune, ceea ce poate gasi intr-un baiat care o va respecta cu adevarat si care nu va vrea doar sa se culce cu ea si crede-ma ca inca mai exista acest gen de baieti.

| Sense8 explică (pentru AdelinaC):

Mersi mult pentru sfat! Ai dreptate. o sa ii spun exact ce ai scris tu happy

| RAY a răspuns:

Asteapta si ea un fat frumos plin de banii si atat de prost incat sa o creada

| Sense8 explică (pentru RAY):

Heeei, nu-ti varsa frustrarea pe intrebarea mea laughing. Nu minte, si nici nu asteapta un fat frumos. Stii cat de greu e sa gasesti pe cineva in care sa ai încredere? Nu te poti lasa asa pe mâna oricui. Care te *** si te lasa. Nu mai gandii asa, ca o sa iti mearga tare prost

| RAY a răspuns (pentru Sense8):

Sa stii ca imi merge foarte bine, de cativa anii numai sunt dezamagit de tarfe vad ca femeile se remarca doar prin a profita de sexualitatea lor cu anumite scopuri materiale

| Sense8 explică (pentru RAY):

Ma bucur ca iti merge bine, doar nu mai generaliza. Cauta mai bine daca tot esti asa dezamagit. Ai si tu dreptatea ta, dar sunt si barbati care profita nu numai femeile. Si nu toate! Nu le bagam pe toate in aceiași oala.

| RAY a răspuns (pentru Sense8):

Sunt de acord cu chestia asta, multi porci sunt pe lumea asta, multa tarfe masculine, nu mai caut nimic

| mihai69 a răspuns:

Ca să nu fie folosită, nu trebuie să stea încuiată în casă, ci doar să știe să aleagă pe cine să lase în cercul ei de prieteni sau mai aproape - pe cine să iubească.
O jucărie dacă e ținută numai în vitrină ajunge bibelou! dar dacă o lași pe mâna copiilor, nu va avea de suferit dacă nu permiți s-o atingă decât cei care nu strică jucăriile.

| kandaraki a răspuns:

Pai daca tu ai iubit ati putea organiza un meanige a trois si gata! iti ajuti prietena!

| Zsolt15 a răspuns:

Studile au aratat ca o fata si un baiat nu pot fi doar prieteni si candva vor ajunge impreuna, eu cred ca voi candva veti fi impreuna, cu intrebarea eu zic sa sa discuti cu ea, succes!

| Sense8 explică (pentru Zsolt15):

Suntem doar bune prietene, nu exista relatie mai mult decat prietenie avand in vedere ca amandoua suntem hetero

| oFataAnonimaa a răspuns:

Stiu sentimentul. Intr-adevar, nu trebuie sa se grabeasca. Daca vrea sa aiba si ea un iubit atunci trebuie sa doreasca asta mult si cu timpul chiar o sa-si gaseasca (chiar baiatul perfect). Nu totul consta din iubire, sa ne gandim cate persoane sunt distruse din cauza ei (a iubirii). Sper ca am fost de folos happy

| oFataAnonimaa a răspuns:

Nu totul consta din iubire. (Stiu si eu sentimentul si este super-naspa intr-adevar) Daca ea vrea un iubit sa se gandeasca cum ar arata cum, s-ar comporta cu ea, etc si chiar isi va gasi perechea perfecta dupa un timp. Poate nu a fost pregatita de o relatie pana acum, daca e timida nu e problema. Trebuie sa gaseasca unul care s-o inteleaga. Si dupa cum ai spus tu, nu trebuie sa se grabeasca cu asa ceva.

| Sense8 explică (pentru oFataAnonimaa):

Mi-a povestit ca se simte frustrata. Si ca se masturbeaza pentru a nimici aceasta senzatie. E ca si cum are multa dorinta in ea sa fie mangaiata sarutata etc. dar ii este si teama in același timp. Mi a zis ca nu vrea sa fie folosita. ceea ce e de inteles

| dann42 a răspuns:

Mi-ar placea sa stau de vorba cu ea, sa o cunosc, sa discutam
nu trebuie sa ii fie rusine.
orice femeie este frumoasa.

| justintime a răspuns:

In primul rand prietena ta ar trebui sa nu se mai gandeasca la problema ei deoarece ii face mai mult rau.
In al doilea rand trebuie sa o convingi sa iasa mai des cu tine in oras pentru ca nu se stie de unde sare iepurele.
Si in ultimul rand sa aiba mai multa incredere in ea.
Increderea o poate ajuta foarte mult daca vrea sa treaca peste aceasta problema.