| IoanaMaria31 a întrebat:

Recent mi-am cumparat o vopsea pentru sprancene "Delia Color Cream". Sprancenele mele nu sunt tocmai bine definite, are ceva daca imi vopsesc sprancenele fara sa ma demachiez? ( adica sa las fardul pe sprancene ). Ce parere aveti despre aceasta vopsea? Ati incercat-o?

( P.s. : este prima data cand imi vopsesc sprancenele singura )

Răspuns Câştigător
| femeiacocheta a răspuns:

Eu imi vopsesc sprancenele la doua saptamani, singura, la mine acasa.

Inainte sa te apuci de treaba, e bine sa-ti demachezi sprancenele, pentru ca vopseaua sa prinda mai bine pe firul de par.

Apoi, aplica cu un betisor de urechi, o cantitate suficienta de vopsea, si ai grija sa fie in strat uniform.

Las=o sa actioneze cam 10 minute si indeprateaz-o cu dischete demachiante sau cu putina vata, imbibata in apa calduta.

Succes!

1 răspuns:
| LoriLoL a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa demachiezi sprancenele.am impresia ca acea vopsea e de fapt hena.am cumparat=o si eu o am de cateva luni si am uitat s-o incerc.eu folosesc altele care mi se par de incredere.dar demachiaza-te!