| LamentedSoul a întrebat:

Recomandați-mi niște aparate de epilare definitivă pentru acasă eficiente, vă rog. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Presupun ca te referi la IPL nu la epilatoarele clasice care smulg firelede par. Epilare definitiva pentru acasa nu exista. Sigur ca unele firme precum Remington sau Philips incearca sa ne vanda aparate dar daca faci un elementar exercitiu de logica vei intelege ca nu au cum sa functioneze pentru ca nu sunt echivalentul celor din saloane sau clinici. Legal nu au voie sa aiba intensitati similare.
Cei ce le folosesc in clinici sunt instruiti dar si asa tot ai efecte secundare precum arsuri superficiale.
Oare de ce se aplica crema cu anestezic inainte si se poarta ochelari de protectie? Gandeste-te putin inainte de a arunca banii pentru ca Remington e in jur de 800ron iar Philips intre 1200-2000ron.

| Jimtheghost a răspuns:

Well, din cate stiu eu, epilarea definitiva nu prea exista. Parul tot creste chiar daca dupa cateva luni sau ani. Insa sunt destule dipozitive care te ajuta sa scapi temporar de el, insa sunt foarte scumpe. Incearca site-ul asta http://www.dwyn.ro/epilatoare :)