| Cumintzel a întrebat:

Exista aparate pentru epilare definitiva de cumparat? Va rog sa imi ziceti daca sunt de cumparat si cam cat coasta.

Răspuns Câştigător
| ArianaB a răspuns:

Am gasit pe un site, si durata unui cartus se masoara in impulsuri (cand folosesti aparatul, aici depinde si de intensitate) nu stiu sa iti spun pentru ca nu folosesc dar ideea este ca atunci cand il folosesti este ca si cum ai merge la salon si asisti la mai multe sedinte, de asta ai nevoie de mai multe cartuse la acest aparat. :) Uite aici in descriere http://www.tpb.ro/......a-ipl.html explica la Informatii cam in cat timp scapi definitiv dupa ce il folosesti, este ca un tratament, cred ca trebuie sa cumperi mai multe cartuse, deci cam in 2 saptamani se va vedea efectul (in perioada asta, trebuie sa continui sa folosesti aparatul) deci cred ca de asta iti trebuie mai multe cartuse, pentru ca e nevoie de ceva timp pana termini tratamentul iar cartusele in mod normal se consuma in functie de cat timp il folosesti, si asta se masoara in fiecare impuls al aparatului. :-?

2 răspunsuri:
| ArianaB a răspuns:

Da, exista dar sunt cam scumpe, oriunde ai cauta. Uite aici preturile http://www.tpb.ro/......definitiva
Te poti epila definitiv si la salon cu laser, cam 100 euro/sedinta, in cateva sedinte scapi definitiv de par. Dar si asa este cam scump :( dar merita, nu vei mai avea niciodata probleme cu epilatul. :D

| Cumintzel explică (pentru ArianaB):

Am gasit pe un site cu 1300 de lei, dar nu inteleg treaba cu cartusele. Cat timp poti folosi un cartus?

| ArianaB a răspuns (pentru Cumintzel):

Am gasit pe un site, si durata unui cartus se masoara in impulsuri (cand folosesti aparatul, aici depinde si de intensitate) nu stiu sa iti spun pentru ca nu folosesc dar ideea este ca atunci cand il folosesti este ca si cum ai merge la salon si asisti la mai multe sedinte, de asta ai nevoie de mai multe cartuse la acest aparat. :) Uite aici in descriere http://www.tpb.ro/......a-ipl.html explica la Informatii cam in cat timp scapi definitiv dupa ce il folosesti, este ca un tratament, cred ca trebuie sa cumperi mai multe cartuse, deci cam in 2 saptamani se va vedea efectul (in perioada asta, trebuie sa continui sa folosesti aparatul) deci cred ca de asta iti trebuie mai multe cartuse, pentru ca e nevoie de ceva timp pana termini tratamentul iar cartusele in mod normal se consuma in functie de cat timp il folosesti, si asta se masoara in fiecare impuls al aparatului. :-?