| anonim_4396 a întrebat:

Replica sau fake înseamnă acelasi lucru?
Mi-am luat o geanta bej Michel Kors, doar ca nu are inauntru o eticheta sa scrie iar MK. La exterior arata bine nu poti da spui ca e fake, are pe el scris Mk si un cerculet cu Mk.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu chiar. Replica e considerat un produs al unui brand ce incearca sa imite un produs dar fara sa zica ca e acel brand. De exemplu, sa zicem ca e o rochie Chanel. H&M scoate o rochie foarte similara, aproape identica dar nu scrie Chanel pe ea. Aia e o replica.
In schimb, vezi in bazar sau pe diverse site-uri genti pe care scrie Chanel. Ala e fake.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da replica si fake sunt acelasi lucru.

depinde cat ai dat pe ea si depinde de unde ai luat-o

| Raniaa a răspuns:

Diferenta, dintre original si replica o face intotdeauna interiorul.
In cazul tau, cel mai probabil, geanta este o replica.

| Ascension a răspuns:

Da replica si fake sunt acelasi lucru.