| Patrăţel a întrebat:

Buna TPU.Se cam apropie banchetul si mi-a intrat in cap idea de a ma epila pe maini.Adevarul e ca de mult vreau asta, sunt bruneta si firele sunt destul de mari si inchise la culoare, de mult am o obsesie pentru el.Nu pot sa astept vara pentru a se mai decolora parul.N-am de gand sa il epilez cu lama sau ..crema, nu prima data.Asa ca ma gandeam sa merg la salon sa il epilez cu ceara calda.Am citit opini pro si contra. Unele fete zic ca o sa creaasca des si mai inchis la culoare, altele zic ca daca il iau cu ceara va fi subtire si mai rar.Ce sa fac?straight face Cum creste parul de pe maini dupa epilatul cu ceara? sad

2 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Eu pe maini ma fac cu lama 1 data la 1 luna-2 ca `mi creste greu si nu se vede inestetic.

Daca cu lama se vede asa, cu ceara n`ar avea de ce sa se vada mai urat!

| mixxjim a răspuns:

Pe picioare te-ai epilat cu ceara? cam tot asa o sa-ti creasca si pe maini, depinde de fiecare organism in parte, de-aia si parerile sunt impartite happy chestia e ca iti pot aparea bubulitele alea care apar dupa epilarea cu ceara calda, si asta e destul de neplacut ca aspect. cred ca ti-ar putea spune o parere mai avizata cosmeticiana de la salon, ele vad tot felul de persoane, cu tot felul de tipuri de piele si de par si reactiile aferente. daca decizi sa te faci inainte de banchet poate n-ar strica sa ai pregatita si o varianta de tinuta cu maneca lunga, in cazul in care nu-ti place cum arata sau cum te simti. distractie placuta la banchet!