| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare mai delicata: am 15 ani si pana acum (de un an si ceva) m-am facut la subrat cu lama. Am incercat odata sa ma fac cu ceara, acasa, dar mi-au aparut bobite de sange la radacini si nici nu mi s-au luat toate firele. Acum as vrea sa ma duc sa ma epilez la un salon, dar...n-o sa se intample asa si acolo? Adica, daca sunt firele intarite, o sa se ia toate din prima la salon?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Acolo stiu ce sa-ti faca, nu vei pati la fel

| mihaelutzamy a răspuns:

Nu,o sa doara foarte tare, sa stii! Mai bine ai folosi crema depilatoare decat sa suferi atata!

| AnnaAnnne a răspuns:

Da,bineinteles cele de la salon au alte metode mult mai bune, dar consta in jur de 100 de lei

| Oana92 a răspuns:

Nu iti recomand sa folosesti ceara in asa un loc sensibil. Faptul ca e smulsa asa de brusc favorizeaza dezvoltarea nodulilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La un salon, ele stiu cum sa procedeze. Ar fi bine sa le spui si de experienta ta de acasa, nu cumva sa ai o intoleranta la ceva. Daca nu ies toate radacinile de la prima epilare, de la a doua vor iesi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acolo sunt multi ganglioni si nu trebuie deranjati. Rezuma-te la ras doar, daca iti permiti, epilare definitiva cu laser.

| LoriLoL a răspuns:

Daca firul de par este mai mic de 3 mm aprox n-o sa se ia foarte usor. oricum in salon este ceara calda speciala pentru axila stai linistita, din 2 miscari a terminat treaba.

| onlyagirl a răspuns:

Ei,baba sufera la frumusete.nu te gandi la durere, gandeste-te de ceea ce o sa fii scutita pentru cateva saptamanibig grin...adica grija ca trebuie sa te ''razi'' in fiecare zi. durerea fizica e nimic pe langa cea sufleteasca, te vei obisnui!

| MuzikeNN a răspuns:

Pai. depinde. s-ar putea lua tot din prima, dar daca or sa mai faca o incercare e vreo problema?