| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Stiu ca aceasta intrebare poate fi destul de stanjenitoare, dar chiar am o problema pe care vreau sa o rezolv.As vrea sa renunt la lama pentru zonele sensibile si la epilator pentru picioare si sa ma epilez doar la salon cu ceara, dar ar fi o problema.Mama este de acord cu epilatul picioarelor la salon,ba mi-a si zis ca ar fi bine sa ma duc la salon in loc de epilatorul de acasa.Dar, as vrea sa ma epilez inghinal si chiar imi e rusine sa vorbesc cu mama despre asta deoarece nu am nici macar 16 ani...ce as putea face? Si,pentru fetele care au trecut prin aceasta procedura, cat de lung trebuie sa fie firul si cum este aceasta procedura la salon? A fost stanjenitor pentru voi sau v-ati simtit in afara zonei de intimitate? Va multumesc.

3 răspunsuri:
| Uza a răspuns:

Nu ar trebui sa iti fie rusine, i-ati inima in dinti si spune-i, nu ai nimic de pierdut.
Eu nu ma epilez la salon in zona inghinila cu ceara, de ce? pentru ca sunt foarte sensibila acolo si o sa am o iritatie de toata frumuseteahappy eu am metodata mea de care sunt multumita: geul de ras si bic-ul.
Dar nu trebuie sa iti fie rusine in fata acelor doamne de la salon, sunt foarte familiarizate cu asa ceva si in plus au si elehappy asa ca nu vad de ce ar exista rusinehappy

| marevna13 a răspuns:

Fa-te cu Philips body groomer.

| Ursoianu23Ovidiu a răspuns:

Poate ca e putin stanjenitor pentru tine, dar sincer ar trebui sa vorbesti cu mami tau despre asta pentru ca sti, e mami tau si trebuie sa te inteleaga.